ALAPLI HABERLERİ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 Mayıs 2015
729 kez görüntülendi

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 19 Mayıs Atatürk’üAnma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayınladı

Bilindiği gibi, 19 Mayıs 1919’da Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün milli mücadele ateşini yakmak için Samsun’a çıkışıyla başlayan ülkemizin kurtuluş mücadelesi, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılması ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle büyük bir zaferle sonuçlanmış ve ülkemiz küllerinden yeniden doğarak, yeni dünya düzenindeki haklı yerini almıştır.

 

Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir. Umutların yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde, Ulu Önder Atatürk ve arkadaşları, Anadolu’dan başlayarak, halkımızın var olan milli ruhunu uyandırmış ve dünyada bugün halen eşi benzeri görülmemiş büyük bir kahramanlık destanı yazmışlardır. Tüm mazlum milletlere ve geleceğimizin nesillerine de rehber olan bu büyük destan, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşma mücadelesinin de yolunu açmıştır. Milletimiz, bu destanı yazanları hiçbir zaman unutmamış ve unutmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz