ALAPLI HABERLERİ

2017 YILI HAC KURALARI ÇEKİLİYOR

21 Şubat 2017
1.010 kez görüntülendi

2017 YILI HAC KURALARI ÇEKİLİYOR

Hac kuraları ne zaman çekilecek sorusu binlerce dini vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından oldukça merak konusu oldu.

Türkiye’den hacca gitmek için bu yıl 335 bin kişi yeni kayıt yaptırdı. Daha önce başvuranlarla birlikte hac görevini yapmak isteyenlerin sayısının bu sene 2 milyonu aşacağı bildirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı hac kuralarının tarihlerinin değiştiğini açıkladı. Kura çekimlerine yönelik açıklamalar dile getirildi.

Alaplı’dan bu yıl hac için yeni kayıt yaptıran 224 kişi

Kayıt yenileten 1171 kişi

Kuraya girecek toplam kişi sayısı 1395 kişi

Hac kuraları için heyecan katsayısı yükselmeye devam ediyor. Yüz binlerce vatandaşın kutsal topraklara gidebilmek için başvurduğu 2017 Hac kuraları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz ay içerisinde 23 Şubat tarihi olarak açıklanan hac kuraları, başkanlığık tarafından belirlenen yeni tarihte çekilecek. İşte, kura çekimi tarihi ve detayları hakkında bilgiler

HAC KURA TARİHLERİ DEĞİŞTİ

İlk olarak 23 Şubat Perşembe günü çekileceği açıklanan kura tarihlerinde değişiklik yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, konuyla ilgili duyuruyu resmi internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirdi. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kura çekimlerine yönelik yapılan açıklamanın detayları;

1-) 2017 yılı hac kurası 24 Şubat 2017 Cuma günü Saat 15:00’da Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda (Kocatepe), bilgisayar ortamında ve kamuoyuna açık bir şekilde çekilecektir.

2-) Kura sonuçları, aynı gün saat: 23:00’dan itibaren Başkanlığımızın http://hac.diyanet.gov.tr web adresinden sorgulanabilecektir.

3-) Kurada Kesin Kayıt Hakkı elde edenler, 27 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kesin kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

4-) Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, kura sırası gözetilerek 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacaktır.

2017 yılı Haccına müracaat eden; Şehit Yakını (anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları) ve Gazilerin (kendisi ve eşi)  kayıtları ise 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında konaklama türüne ait hac ücretini yatırmaları şartıyla İl Müftülüklerinde yapılacaktır.

hacc

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz