ALAPLI HABERLERİ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos 2014
554 kez görüntülendi

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ak Parti Alaplı ilçe teşkilatı başkanı Mustafa Yavuz 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. Yavuz mesajında şöyle dedi

 Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk”ün önderliğinde gerçekleştirilen ve Yüce Türk milleti ile kahraman Türk Ordusunun gücünü ve zaferini tüm dünyaya ilan ettiği Büyük Taarruz Zaferi’nin 92’ncı yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu günde onurla, gururla Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türk Bayrağımızın gölgesinde özgürce yaşayabilmenin mutluluğu içindeyiz. Türk milletinin dönüm noktası olan 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın zaferle sonuçlanması, Türk  Milletini hür ve bağımsız bir yaşama kavuşturmuştur. Bu zafer öylesine bir zafer değil, asil Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafından kenetlenerek, milli birlik-beraberlik ruhuyla kazanılan bir özgürlük mücadelesidir. Ve mücadele, ne şekilde olursa olsun, herhangi bir gücün, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacağının bir ispatı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; şan ve şeref dolu tarihimizin içerisinde en önemli günlerden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıl dönümünü kutluyoruz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ,milli mücadele kahramanlarını saygı ve rahmetle  anıyoruz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz