ALAPLI HABERLERİ

500 ÖĞRENCİYE EĞİTİM YARDIMI

8 Ekim 2012
560 kez görüntülendi

500 ÖĞRENCİYE EĞİTİM YARDIMI

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 500 öğrenciye eğitim yardımında bulunulduğunu bildirdi.

 

Malğaç, yaptığı açıklamada, ilçedeki 500 öğrenciye 55 bin lira tutarında çeşitli yardımlarda bulunduklarını söyledi.

Eğitim yardımlarının Kurban Bayramı’na kadar tamamlanacağını ifade eden Malğaç, vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere nakit para yardımı da yapacaklarını kaydetti. Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, SYDV Vakfı tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye yönelik eğitim yardımı yapılacağını söyledi. Yardım kapsamında 55 bin TL gönderildiğini belirten Malğaç,” SYDV Vakfımıza her yıl düzenli olarak eğitim yardımı adı altında yardımlar gönderiliyor. Bu anlamda 55 bin TL’lik bir yardım Eylül sonu itibariyle gönderildi. Bizde ilçede tespit edilen yaklaşık 500 öğrencimize bu yardımları ulaştıracağız. Yardımlarımız başladı, Kurban Bayramına kadar yardımlarımızı tamamlayacağız” dedi.

Ayrıca bu yıl bin aileye yakacak yardımı yapacaklarını belirten Malğaç,” Kış mevsiminin yaklaşması ile beraber ilçemizde ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik yakacak yardımlarına başlayacağız. Bu yıl bin aileye bin 400 ton kömür yardımında bulunacağız. Kömürleri ihtiyaç sahibi ailelerimizin kapılarına kadar götürerek teslim edeceğiz. Bunun içinde ihale yapacağız. Kurban Bayramından sonrada kömür yardımlarına başlayacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz