ALAPLI HABERLERİ

ABDURRAHMAN DİLİPAK EREĞLİ’YE GELDSİ

14 Mart 2017
775 kez görüntülendi

ABDURRAHMAN DİLİPAK EREĞLİ’YE GELDSİ

Memur Sen Kdz. Ereğli Temsilkciliği tarafından Gülüç Büyük Anadolu otelde konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın katıldığı konferans düzenledi.

Konferansa AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belde Belediye Başkanı Bayram Başol, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Ziya Babal ile çok sayıda siyasetçi, STK temsilcisi ve yaklaşık 1000 kadar vatandaş katıldı
Program, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kdz. Ereğli İmam Hatiplerinden Abdullah Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.
Babal “Gönlümüzle bakabilsek herşey aşikar”
Konferans öncesi selamlama konuşması yapan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Ziya Babal, Türkiye’nin şu günlerde 7 düvele karşı milletçe mücadele verdiğini söyledi. Babal konuşmasında “Kurulduğu günden beri gerek üyesinin, gerekse ülkesinin çıkarlarını önemseyen ve bu yüzden büyüyen sendikamız Türkiye’nin önemli meselelerinde hep inisiyatif alarak, çözüm odaklı yaklaşımlarıyla milletimizin önünü açmaya ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmaya devam etmektedir. Millet olarak 7 düvele karşı mücadele verdiğimiz şu günlerde son derece önemli süreçleri ve gündemleri hep birlikte yaşıyoruz. Gerek ülkemizde ve gerekse bölgemizde olup bitenleri bizzat yaşayarak yada canlı yayınlardan izleyerek şahit oluyoruz. Aslında ne olup bittiğini anlamak ve ona göre tavır almak için çok okumaya yada çok zeki olmaya gerek yok. Olaylara gözümüzle değil de gönlümüzle bakabilsek her şey gün gibi aşikâr’’ dedi.

Uysal’dan Memur Sen’e teşekkür
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise selamlama konuşmasında Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ı Ereğli halkı ile buluşturduğu için Memur Sen Kdz. Ereğli temsilciliğine teşekkür etti. Uysal, vesayet odaklarının kalkması ve istikrarın devamı için 16 Nisan’da ki halk oylamasında evet kararı çıkmasının büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
Konuşmasında Avrupa’da son zamanlarda Türkiye’ye karşılanan tavırlara sert tepki gösteren AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Avrupa’nın insan hakları, temel hak ve özgürlükler, kadın hakları ve demokrasi konusunda sınıfta kaldığını vurguladı.
Dilipak’tan Müslümanlara “Birlik ve beraberlik” çağrısı
Konuşmasında Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana yapılan darbelere ve darbelerin arkasındaki güçlere vurgu yapan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de halktan yana duruş sergileyen liderlerin ya darbe ile yada başka yöntemlerle koltuklarından alındıklarını söyledi. Dünyada yeni bir düzen kurulduğunu ve bu düzen kurulurken tüm Müslümanların çok çalışması, birlikte hareket etmesi ve oyunlara gelmemesi gerektiğini anlatan Dilipak “Dünya’da 300 milyon yetim çocuk sizleri bekliyor. Onların tek umudu Türkiye” dedi.
“Şeytana lanet okumaktan Peygamber efendimize salavat getirmeye vakit bulamıyoruz”
Şeytana lanet okumaktan Peygamber Efendimize salavat getirmeye vakit bulmadığımızı anlatan Dilipak şu sözleri sarf etti: “Herkes karanlığa küfrediyor. Şeytanın varlığı günah işlememizin bahanesi olamaz. Çaresiz değilsiniz, çünkü çare sizsiniz. Siz Hakkın yeryüzünde gören gözü, işiten kulağı, tutan ellerisiniz. Siz Allah’a doğru yürüyerek giderseniz, o size koşarak gelecek. Onun yardım eli sizin ellerinizin üzerine olduktan sonra sizi kim yenebilir? O kuyudaki Yusuf’u, Mısır’a sultan edendir. Hiç biriniz kuyudaki Yusuf’tan daha yalnız ve çaresiz değilsiniz ve olamazsınız. Eğer siz Allah’ın rızası için yardım ederseniz kardeşlerinize Allah 10 katı, 100 katı, hatta 700 katı geri verecektir. Bugün sahip olduğunuz zenginlik sadece çabalarınızın eseri değil, Somalililerin, Suriyelilerin duasının bereketidir belki de. Görevimiz Türkiye’yi kurtarmak değil, insanlığın kurtuluşuna vesile olacak yeni bir mücadelenin öncü kahramanları olmaktır. Ve bunun başkenti Türkiye olacaktır.”
Dilipak 16 Nisan’da yapılacak referandumda yüzde 60’ın üzerinde ‘Evet’ oyu çıkmasının oyun kurucuların oyununu etkileyeceğini ve Türkiye’nin elini güçlendireceğini ifade etti.
Dilipak’a konuşmasının ardından Memur Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Ziya Babal ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından çeşitli hediyeler verildi. Gazeteci Yazar Dilipak konferansın ardından okurlarına kitaplarını imzaladı.

dilipak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz