ALAPLI HABERLERİ

Emekli öğretmenler, Alaplı’da  görev yapan  aday öğretmenlerle bir araya gelerek tecrübelerini aktardı.


Alaplı’nın çeşitli okullarında  görev yapan aday öğretmenler, Alaplı  Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla, tecrübeli emekli eğitimcilerden deneyimlerini öğrendi.
13 aday öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığının, “Aday Öğretmen Yetiştirme Programı” kapsamında “Tecrübe ile Buluşma” etkinliği yapıldı.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Günay,  koordinatör Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Ertuğrul Yalınbaş, konuşmacı olarak davet edilen emekli sınıf öğretmeni Hatice Kozan ve Mustafa Kanca katıldı.
Öğretmenlik mesleğinde 30 yıdan fazla  tecrübe sahibi olan iki isim, adaylara öğrencilere, velilere nasıl yaklaşmaları gerektiğini, olumsuzluklar karşısında izleyebilecekleri yöntemlere ilişkin deneyimlerini aktardılar.
Kozan ve Kanca, her şeye rağmen öğretmenlik mesleğinin en kutsal meslek olarak görüldüğünü belirterek, adaylara mesleklerini çok sevmeleri ve kendilerini sürekli geliştirmeleri konusunda tavsiyeler verdi. Adayların sorularını da yanıtlayan emekli öğretmenlerin sohbeti samimi bir ortamda geçti.

öğretmenler

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz