ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ ALAPLI TEŞKİLATI TBMM’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

26 Şubat 2016
803 kez görüntülendi

AK PARTİ ALAPLI TEŞKİLATI TBMM’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

AK Parti Alaplı ilçe Teşkilatı üyeleri, İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ile beraber Ankara’ya çıkartma yaparak TBMM’de bir dizi görüşmelerde bulundular.

İlk olarak TBMM ziyaret eden Alaplı AK Parti yöneticiler, TBMM AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakırı ziyaret ettiler. Zonguldak Milletvekilleri Ulupınar ve Özbakır AK Parti Alaplı heyetini sıcak ve samimi bir ortamda karşıladılar. Alaplı heyeti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar eşliğinde TBMM’deki toplantı salonunda toplanarak ve Alaplı’daki devam eden yatırımlar hakkında sorunları dile getirildi. Ulupınar’ın ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamasında, Alaplı AK Parti Teşkilatın ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Zonguldak’ın her bir köşesine hizmet götürebilmek adına güzel çalışmalar yaptık, yapmaya da devam etmekteyiz. Teşkilatlarımız sorumlu oldukları alanlar konusunda projelerle sürekli bizlere gelmektedir. Bizlerde bu çalışmaların sonuçlan konusunda ilgili gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Alaplı’da yeni hastane ihtiyacı olduğunu biliyorum, bununla ilgili neyse yapılması gereken varsa yapacağımızı belirtmek isterim. Devrek’te okul fazlası var, hatta ikinci katlarını öğrencilerle dolduramıyoruz. Bununla beraber Alaplı’da okul sıkıntısını biliyorum. İnşallah hep beraberce önümüzdeki günlerde Alaplı’nın ihtiyacı olan 5 adet okulun Milli Eğitim Bakanlığına talebimiz oldu. Zonguldak’daki Köy Hizmetleriniz araç gereçlerin artık diğer illere göre cevap veremediğini görüyoruz. Bununla ilgili valimizle görüşerek Köy Hizmetlere ait olan bazı araçların yenilenmesi konusunda görüşeceğim” dedi.

İLİMİZE EN İYİ HİZMETİ VERMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Özcan Ulupınar’ın kabulün ardından toplantı salonuna gelen Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu burada ziyaretçilerini ayrı ayrı kabul ederek ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Faruk Çaturoğlu, “Zonguldak’a en iyi hizmeti verebilmek için yoğun çaba sarf ederek en iyisini yapmaya gayretin içindeyiz. Kalkınma Programı içerisinde bizim özellikle üstünlük sağladığımız sektörlerinde öne çıkardığımızda bölgemiz farklı konumuna gelecektir. Mesela Bölgemizde hiç araştırma yapılmamış potansiyeller var. Zonguldak sadece Madenci ve Demir çelikle biliniyor. Turizm günü ihmal, Kültürel günü ihmal. Bizim Filyos ve Çaycuma içerisinde eskiden kalma mozaik taşlar var. Ereğli’de Cehennem mağaraları Hıristiyanlık dönemi yapmış yerler var. İnanç turizmine, deniz, doğa, yayla ve kültürel turizmine aynı zamanda Zonguldak ilimiz uygun, bunlar maalesef hiç değerlendirilmemiş, bunları entegre olarak düşüneceğiz. Bulunduğumuz noktadan çok iyi noktalara gitmemiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Bu bağlamda Alaplı içinde bir çok teşebbüslerimiz var. mesela devam eden Gümeli barajımız var. Bizim takip altında bir projemiz. Alaplı’da inşaatı devam eden okullarımız var. Talep edinilen yeni yapılacak okullarımız var. Yeni Hastane konusunda prensip olarak kabul edildi, fakat yatak konusunda mücadelemiz artırılması için sağlık hizmetleri Genel Müdürlüğü görüşmelerimiz devam ediyor ve takip içerisindeyiz. Köy Hizmetlerine yeni araç alımı için valimizle bir görüşme yapacağım. Dört yıllık fakülte için hocamızla görüşerek, belediyenin göstereceği yere yapmaya düşünüyoruz. Bu bağlamda tüm Zonguldak’a büyük yatırımlar yapmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve beraberindeki heyet son günlerdeki güncel siyasi konular hakkında fikir alışverişinde bulunarak, yeni parlemento dönemi için milletvekillerine başarılı çalışmalar dilediler.

Ziyaret hakkında kısa bilgi veren İlçe başkanı Mustafa Yavuz, “İlçemiz Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak AK Parti’ye 1 Kasım seçimlerinde yüzde 70 destek verdi. İlçemize bir hizmet gelecekse elbette ki iktidar partisinin eliyle gelecektir. Bizde AK Parti ilçe teşkilatı olarak dosya halinde fikir ve projelerimizi paylaştık. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın katkılarıyla 4 yılda ilçemize neler yapılabilir tasarladık ve proje halinde TBMM’de Milletvekillerimize ilettik. Milletvekillerimiz Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve Hüseyin Özbakır bizleri hoş karşıladılar ve ziyaretten mutlu olduklarını ifade ederek hazırladığımız projelerin takipçisi olacaklarını belirttiler” şeklinde konuştu.

Heyetin yapmış oldukları ziyaretin ardından TBMM’deki salonundan sonra Meclis yemek salonunda hemşerileri ile birlikte AK Parti Zonguldak Milletvekilleriyle öğle yemeği yediler. TBMM ziyaretinden sonra AK Parti heyeti Genel Merkeze geçerek eski MKYK üyesi Emine Çift’ti ziyarette bulunuldu.

ziyarettt

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz