ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ ALAPLI TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMASI

29 Temmuz 2014
701 kez görüntülendi

AK PARTİ ALAPLI TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMASI

Aka Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, “Bütün vatandaşlarımızın gönül huzuru içinde sandığa gidip, oyunu kullanması gerekmektedir” dedi.

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanlığı’ndaki bayramlaşma programında konuşan Toptan, 10 Ağustos’ta Türk milletinin ortaya koyacağı üstün iradenin, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha da yaklaştıracak bir ivmeyi ve enerjiyi meydana getireceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Toptan, şöyle konuştu:

“Bu anayasayı biz yapmadık. Anayasa bize ihtilal hediyesidir. Bu anayasa çerçevesinde yetkilerini kullanacak olan bir Cumhurbaşkanı, Türkiye’de diktatörlüğün değil daha çok demokratikleşmenin yolunu açar. Gelecek meclis belki bu sistemi değiştirir, ya daha çok parlamenter sisteme yakın bir sistem getirebilir ya da başkanlık sistemine dönük bir tercih yapabilir. O gelecek meclislerin işidir. Şu andaki mevcut anayasa sistemi içerisinde zaten Cumhurbaşkanı, yürütmenin başı olarak görülmektedir. Sayın Başbakan Erdoğan da ‘ben anayasadan kaynaklanan yetkilerimi kullanacağım’ diyor. ‘Olmayan bir yetkiyi kullanacağım’ demiyor. Bütün vatandaşlarımızın gönül huzuru içinde sandığa gidip, oyunu kullanması gerekmektedir.”

Programa, Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Emine Çift, Ak Parti milletvekilleri Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz