ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ İL DANIŞMA KURULU TOPLANDI

11 Şubat 2017
807 kez görüntülendi

AK PARTİ İL DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısı Dedeman Otel’de yapıldı.

Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Zonguldak eski Milletvekilleri Fazlı Erdoğan ve Polat Türkmen, AK Parti eski il başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

İl Danışma Kurulu toplantısı Saygı duruşunun ardından başladı. Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun yaptı; “Sayın Bakanımızın geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden annelerine rahmet ve başta aile üyelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Öte yandan geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Kozlu ilçemizin çalışkan dürüst ve güzel insanı Ertan Şahin’e rahmet diliyorum. Sevenlerine sabırlar diliyorum. AK Parti Zonguldak teşkilatları olarak halk oylamasına hazırız. Pazartesi gününden itibaren sokaklardayız. AK Parti olarak toplam 71 bin 258 üyemizle AK kadrolarla 8 ilçe, 17 belde, 179 mahalle ve 380 köyümüzde birebir saha çalışması gerçekleştireceğiz. AK Parti Zonguldak teşkilatları olarak genel merkezimizin belirlediği kriterler ve çalışma metodları çerçevesinde SKM ile partimizin kuruluşunda görev almış büyüklerimizle birlikte tüm eski yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla omuz omuza vererek el birliği içinde ülkemizin kalkınması için EVET kampanyamızı sürdüreceğiz.” dedi.

Sonrasında konuşma yapan AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar şunları söyledi; “Mecliste 5 yıldır yaşadıklarımızı biz biliyoruz. 1 saatlik oylama için en az bir ay oyalandığımızı biliyoruz. O meclis neyle çalışıyor. Son oylamalarda burnumuzu kırdılar, bacağımızı ısırdılar, küfür ettiler. Türkiye 7 düvel ile mücadele halindedir. ”

‘’MİLLETİMİZE İNANIYORUZ, MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ’’

Konuşmasına Referandum gündemin ile başlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci şöyle devam etti; “Gerçek hiçbir yalanla örtülemez. Biz milletimizin bekası için devletimizin geleceği için bu devleti gelecek nesillere taşımamız için Cumhurbaşkanlığı sistemine geçme nokttasında meclite iradeyi ortaya koyduk. Anayasayı sizlerin önüne getirdik. Sizler de aynı kararlılıkla kapı kapı dolaşarak bu Cumuhrbaşkanlığı sistemini ve bunların hangi vesayet sistemine çanak tutmaya çalıştığını anlatacaklarınıza inanıyorum. İnşallah milletin kararı tecelli edecektir. Biz her zaman milletin hakemliğine inandık. Ne zaman başımız sıkışsa millete gittik. Milletimizin en ferasetiyle gerçekten yol bulduk, çıkış bulduk. Şimdi de milletin kararı bizim için kesindir. Milletin vermiş olduğu kararla inşallah milletimiz yeniden Türkiye’nin şahlanışına, büyümesine milletimiz vesile olacak. Milletimize inanıyoruz, milletimize güveniyoruz.” dedi.

Tüfenkci; “Gerçek hiçbir yalanla örtülemez. Biz milletimizin bekası için devletimizin geleceği için bu devleti gelecek nesillere taşımamız için Cumhurbaşkanlığı sistemine geçme nokttasında meclite iradeyi ortaya koyduk. Anayasayı sizlerin önüne getirdik. Sizler de aynı kararlılıkla kapı kapı dolaşarak bu Cumuhrbaşkanlığı sistemini ve bunların hangi vesayet sistemine çanak tutmaya çalıştığını anlatacaklarınıza inanıyorum. İnşallah milletin kararı tecelli edecektir. Biz her zaman milletin hakemliğine inandık. Ne zaman başımız sıkışsa millete gittik. Milletimizin en ferasetiyle gerçekten yol bulduk, çıkış bulduk. Şimdi de milletin kararı bizim için kesindir. Milletin vermiş olduğu kararla inşallah milletimiz yeniden Türkiye’nin şahlanışına, büyümesine milletimiz vesile olacak. Milletimize inanıyoruz, milletimize güveniyoruz.  Türkiye’nin kaderi bu geçen 14 yılda AK Partinin kaderiyle özdeşleşmiştir. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. İleri ki yıllarda bu günlerin kıymetini daha iyi anlayacağız. Gezi olaylarından bu yana Türkiye’nin atlatmış olduğu badireleri göz önüne aldığımızda Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. Cumhurbaşkanımız bu davaya ömür adadı. Bizim davamız dedik ki millet davasıdır.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ AKSAKLIKLARI GİDERME NOKTASINDA ÖNEMLİ

15 Temmuzda gerçekten sizlerin, Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşuyla ciddi bir tehlikeyi bu ülke atlattı. Allah’a hamdolsun milletimizin desteği ile kısa zamanda toparladı. Hem demokrasiyi hem de ekonomiyi kurtardı. Bu yapılar ondan sonra baktılar ki 15 Temmuz’da başarılı olamadılar. İşte yeni 1.5 milyona yakın ilave istihdam kampanyasını başlattık. Özel sektörümüzle beraber her bir ilave işçi alımının giderlerini devlet hükümet olarak biz karşılıyoruz. Allah’a hamdolsun ekonomimiz bütün saldırılara rağmen, göstergelere de baksanız, işletmelerimizin verilerine de baksanız ciddi anlamda sağlam. Ama biz bunu yeterli görmüyoruz. Biz istiyoruz ki ekonomimizi şaha kaldıralım. Bizim insanımız genç nüfus, gençlerimize iş, aş imkanı oluşturalım. Bunun için de hızlı hareket etmemiz lazım. Hızlı kararlar alıp, hayata geçirmemiz lazım. Bunun için de Cumhurbaşkanlığı sistemi gerekli. Bizim istikrarı yakalamamız için ekonomimizi büyütmemiz için bu sistem gerekli. Yıllarca hepimiz bürokrasiden şikayetçiyiz. İşte Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokrasiyi azaltacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi bir yönetim sistemi, birilerinin dediği gibi rejim değiştirme değil sistem değiştirme meselesidir. Biz rejim meselesini 1920’lerde hallettik. Türkiye’nin demokratik Cumhuriyet olduğunu kimsenin derdi yok. Ne başkentimizden ne de başkasından şikayetimiz var. Bizim derdimiz sistemi işletebilmek. Dolayısıyla rejimi değiştiriyorsunuz diyenler, kendilerine bir bakmaları lazım. Bölücülerle aynı safta olanlar, PKK ile aynı safta olanlar rejimi koruyabilirler mi? Asla samimi değiller. Bugüne kadar milletin dertleriyle dertlenmedikleri gibi ne anayasayı okuyorlar ne de milleti okuyabiliyorlar. Sadece ve sadece dogmalarla hareket ediyorlar, yalanlarla siyaset yapıyorlar. Halkla beraber olamadıkları için ne halkın derdinden ne de milletin derdinden anlıyorlar. Onların ne rejime ne sisteme katacakları bir şey yok. Milletimizin kafasını karıştırmaktan başka bir şey yapamazlar. Biz gerçekten insanlarımıza ne bugüne kadar ne yaptık, bundan sonra ne amaçlıyoruz onu anlatmamız gerekiyor. Bizim Cumhurbaşkanlığı sistemini sağlıklı bir şekilde anlatmamız lazım. Siyaset, sorun çözme sanatıdır. Sorun üretme yeri değildir. Dolayısıyla eğer Türkiye’nin yönetim sisteminde bir sorun varsa bunu çözmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin yeni icat ettiği bir şey değil, Türkiye’nin 50 yıldır konuştuğu bir şey. Onun için Cumhurbaşkanımız da bu sistemin hantallığını, hızlı karar alamama konusundaki konuları aktardı. Bu sistem ile yürütmeyi bir noktada yasamayı bir noktada toplayarak ikisini de beraber güçlü noktaya getireceğiz. Biz bu güne kadar ne aldatan, ne aldanan olduk. Biz hiçbir şeyi halının altına süpürmeyeceğiz, hiçbir şey karanlıkta kalmayacak demiştik. Yalan üzerine siyaset üretmeyeceğiz. Bugüne kadar sistemde hangi arızalar vardı, bu güne kadar neler yaşandı onu da millete anlatacağız. Millete sistemdeki hangi arızalar tamir edilecek bunu da anlatacağız.

Bu sistem ile normalde ne meclis yasama görevini doğru dürüst ifa ediyor. Bu sistem ile meclis asli görevine dönmüş olacak. Hem bürokrasiyi azaltma adına, hem meclisin görevini yapma adına Cumhurbaşkanlığı sistemi bu aksaklıkları giderme noktasında önemli.” dedi.

 

ildivan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz