ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

12 Aralık 2015
766 kez görüntülendi

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Alaplı İlçe  Danışma Meclisi  Toplantısı yapıldı.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen toplantıya, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır, Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz,Eski Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, İl genel ve Belediye Meclis üyeleri,partililer ve köy temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda divan Başkanlığına Ak Parti eski İlçe Başkanı Kemal Ersöz, yaptı.

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz yaptığı konuşmada, “Alaplı Devlet Hastanemiz şu anda D sınıfı bir hastane buraya C sınıfı yapmak için Milletvekillerimizle birlikte çalışmalarımız var. İnşallah buraya C sınıfı yaparak daha çok doktorun İlçemize hizmet etmesini sağlayacağız. Gençlik Merkezi ile ilgi ihalesi yapılarak yer teslimi yapıldı” dedi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında,Yerel yönetimle merkezi idare kavga halinde olduğu zaman orada sıkıntılar olacağını belirterek şöyle konuştu:

“Burada özelikle üzerini çizmek istiyorum ki biz, siyasi parti farkı gözetmeksizin Zonguldak’ın bütün yerel yönetimlerine iyi ilişkiler içerisindeyiz ve iyi ilişkiler içerisinde olmak istiyoruz. Ama buradan da şunu rica ediyoruz. Yerel yönetimlerimizin de bazı siyasi söylemlerle bu hizmetlerimizi bu çalışmaları,bizim bu yaklaşımımızı bu gayretlerimizi de sabote etmemeleri gerekir. Bu çok önemli bir noktadır. Aksi taktirde burada yerel yönetim farkı gözetmeksizin genel yönetimle iş birliği halinde çalışıldığında orada randıman alınır, yatırım olur, yüzler güler ama yerel yönetimle merkezi idare kavga halindeyse orada sıkıntı olur.”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’da Zonguldak’ta tren yoluyla ilgi büyük sıkıntılar olduğunu ifade ederek, “Karabük-Zonguldak arasındaki tren yolu problemini bu ay sonunda çözeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 1 Kasım seçimlerinde Alaplı köylerinde en yüksek oy oranını alan ilk 5 köyün köy başkanlarına plaket ve teşekkür belgesi verildi.

ilçe danışma

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz