ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ İLÇE KONGRESİ 16 KASIMDA YAPILACAK

10 Ekim 2014
558 kez görüntülendi

AK PARTİ  İLÇE KONGRESİ 16 KASIMDA YAPILACAK

 

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz bugün düzenlediği basın toplantısı ile 5. Kongre sürecinin başladığını açıkladı.

 

Yavuz yaptığı açıklamada İlçe kongresinin 16 Kasım 2014 tarihinde yapılacağını söyledi. Delege belirlemelerinin 5 Ekim itibari ile başlayacağını ifade eden Yavuz, Delege seçimlerinin ise 25-26 Ekim tarihlerinde yapılacağını ifade etti. Ak Parti Genel Merkezinin kongrelere tek aday ile gitmek istediğini ifade eden Yavuz, Genel Merkez kimi tasvip ederse o arkadaşımızla yolumuza devam edeceğiz dedi.

“15 EYLÜL’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI”

Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır.

  1. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir.

Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. 25 -26 Ekim 2014 tarihlerinde delege seçimleri yapılacaktır.

Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir.

“1 KASIM İLA 31 ARALIK TARİHİ ARASINDA…”

Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir. Alaplı teşkilatı 5. Olağan Kongresini 16 Kasım 2014 tarihinde yapacaktır.

Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır.

Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.

 

Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız.

AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.

5.Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

From AK PARTİ İLÇE SEÇİMİ 16 KASIMDA, posted by Mustafa Kanca on 10/10/2014 (7 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz