ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ MİLETVEKİLLERİ BAYRAMLAŞTI

18 Temmuz 2015
714 kez görüntülendi

AK PARTİ MİLETVEKİLLERİ  BAYRAMLAŞTI

Ak Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu Alaplı Ak Parti Teşkilatında  vatandaşlarla bayramlaştı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Seçmen bize ortaklık teklif etmiştir. Maalesef ortakların bir kısmı masaya gelmekten oturmaktan çekinmektedirler. Kim seçmenin kendisine verdiği görevden kaçınırsa ilk erken veya genel seçimde de seçmenin onu cezalandıracağını seçmen kendisi bize ifade etmektedir.” Dedi.

Ak Parti Alaplı İlçe teşkilatında Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Programa AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Emine Çift, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, 24. dönem Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan,  İl genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Mübarek ramazan ayında güzel bir şekilde oruçlarımızı tutarak ibadetlerimiz yaptık. Cenab-ı Allah yapmış olduğumuz ibadetleri ve tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin. Ramazanın sonunda ağız tadıyla bayram sevinci yaşıyoruz.” Dedi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında, Dünya coğrafyasındaki Müslümanlara karşı işlenen zulümler ve savaşların devam ettiğini söyledi. Hükümet kurma çalışmalarını devam ettiğini anlatan Çaturoğlu, şöyle konuştu:

“Bayramdan önce Ak Parti heyeti CHP, MHP ve HDP ile görüşmeler yaparak ilk izlenimler alındı.  Bayramdan sonra inşallah ikinci tur görüşmeler yapılacak. Biz umut ediyoruz ki hükümet kurulsun. Kurulmasını arzu ediyoruz. Bu seçeneği sonuna kadar genel başkanımız başbakanımız zorluyor. Bizlerde bunu arzu ediyoruz. Bizler masadayız diğer partilerinde masada olmasını kalmasını istiyoruz. Ama seçmenin vermiş olduğu mesajı net olarak algılamayan siyasetçiler var. Seçmenimiz 6 Haziran seçimlerinde tek başına kimseye iktidar vermedi. Ak Parti 10. kez şampiyon yaptı. Birinci parti yaptı. Yüzde 41 oy oranı aslında azımsanamayacak bir oy oranıdır. Ak Parti bu sahip olduğu oy oranıyla Türkiye’nin çimentosu ve omurgası olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ak Partisiz hükümet kurulamayacağı ortaya çıkmıştır. Ancak seçmen bize ortaklık yapın demiştir. Maalesef ortakların bir kısmı masaya gelmekten oturmaktan çekinmektedirler. Siyasi partililerin kuruluş amacı tek başına veya koalisyon halinde memlekete hizmet etmektir. Kim bu görevden seçmenin kendisine verdiği görevden kaçınırsa ilk erken veya genel seçimde de seçmenin onu cezalandıracağını seçmen kendisi bize ifade etmektedir. Biz Ak Parti camiası olarak koalisyon hükümetine hazırız olması anayasanın hükmü gereğince de önümüzde seçim var. Partiler bizle koalisyon yapmazlarsa bizde halkımızla koalisyon yapar erken seçimde tek başımıza iktidar oluruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz