ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ NERDE YANLIŞ YAPTI

31 Mart 2014
882 kez görüntülendi

AK PARTİ NERDE YANLIŞ YAPTI

Alaplı’da  seçim kaybeden  Ak Parti’nin oturup ‘nerede yanlış yaptık?’ diyerek kendisini sorgulaması gerekiyor.


CHP  karşısında alınan yenilgi seçimin  günler öncesinden belli idi. Fakat Ak Parti yönetimi ve Belediye başkanı Nevzat Çimenoğlu seçimi alacaklarından o kadar emin idiler ki . CHP adayının bu kadar oy alacağını tahmin etmediler ve inanmadılar.

Ben yenilginin sebeplerini şu şekilde sıralamak istiyorum.

Alaplı Ak Parti ilçe başkanı Faruk Çaturoğlu’nun belediye başkanı aday adaylığı için istifa etmesinden sonra  oluşturulan yeni yönetim kurulu halktan kopuk şekilde aristokrat bir yönetim kurulu şeklinde oluşturuldu.

Aday adaylığı için müracaat yapan 7 kişi için yapılan temayül yoklaması dikkate alınmadı. Aday belirlendikten sonra  diğer aday adaylarının gönülleri alınmadı.

Belediye Meclisi ve il genel meclisi adaylarının belirlenmesinde   Alaplı’nın tümünü kapsayacak adaylar göz önüne alınmadı. Örneğin 7 binden fazla seçmeni olan Yeni Siteler ile Karşıyaka mahallesinden aday gösterilmedi.

Adaylar yönetim kurulundan bile gizlenerek bazı kişilerin bürolarında bazı kişilerin müdahaleleri ile yapıldı.

Zonguldak ve Ankara’nın bile müdahil olduğu liste akşam başka sabah başka şekilde oluşturuldu.

Sayın Nevzat Çimenoğlu ve ilçe başkanı seni belediye meclisinde mutlaka görmek istiyoruz dedikleri kişileri liste dışı bırakarak  küstürdüler.
Öncelikle adayların tercihlerinde yanlışlık yaptı Ak Parti. Nasıl ki 10 kişilik listede bırakın kamuoyunu Ak partililerin tanıdığı kişi  sayısı 3 kişiyi geçmiyordu.

Anketleri kim yaptı ise .Ak parti yönetimini yanılttılar. Yüzde 10 farkla seçimi alıyoruz havasına girdiler. CHP’nin  5000 oyu var. İstanbul’da yaşayan Alaplılar CHP çok iyi çalışıyor dediklerinde, Onların 3500 oydan fazla oyu yok denilerek rehavet içinde seçimlere girdiler.

CHP’nin yapmış olduğu  miting aslında biz gümbür gümbür geliyoruz mesajı idi aslında

Seçimlere gelindiğinde  ise sabahtan öğlene kadar CHP’liler sandıklara oy vermek için adeta koştu. Gümeli’den yüzlerce oy destek geldi.

Erdemir işçisi Türk Metal sendikasının desteği açık olarak CHPye destek verdi. Geçtiğimiz dönemde Nevzat Çimenoğlu’nu destekleyen yüzlerce Demokrat Partilinin desteği açık olarak Nuri başkana idi.

Başbakan Erdoğan’ın Türkiye genelindeki hava ile Alaplı’da seçim kazanmaya endeksli bir seçim maratonu yaşandı.

Ereğli’de kazanılamaz denilen seçimleri kazanan Ak Parti, Alaplı’da Kandilli’de Gülüç’te, Ormanlı’da Çaycuma’da ve Kilimli’de  neden kaybetti. Bunu il yönetimi ve ilçe yönetimi muhasebesini yapsın. Öz eleştiri yapsın.

Kimse seçmende kabahat bulmasın, Kimse cemaat bize oy vermedi demesin. Kimse diğer partilileri eleştirmesin.

Çalışan kazanır. CHP gece gündüz çalıştı sonucu aldı. Çalışanı tebrik etmek lazım.

Nuri Tekin ve ekibini tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.

Evet Biz nerede yanlış yaptık

 

Yorumlar

  1. Yüksel AYDOĞAN dedi ki:

    Alaplıda AKP olarak değişim şart çaturogluyla bir yere varılmaz İbrahim yalcınlar ,Huseyin özturkler gibi genç ve çalışkan kişilerin bayrağı devralması gerekir

  2. atlay dedi ki:

    Ankaradan beri Alaplının yönetilmiyeceğini böylece görmüş olduk

  3. mustafa celik dedi ki:

    30 mart yerel secimleri Alaplı da gercekten ak parti için büyük bi hezimet oldu.Bunun bicok sebepleri var bunların başında 1-Ak parti misyonunu benimsemeyen taşımayan bir aday vardı 2-Adayları resmen kendi istek ve arzularına göre belirlediler (bunlar ankaradaki mkyk üyesi bayan ve diğer malum üç kişi) 3-üç beş kişi hariç meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri yattı resmen yattılar aktif çalışmadılar büyük bi rehavete kapıldılar kesin kazanıyoruz dediler.Ve aldılar….4- yönetim kurulu hep havada uçan siyaseti ve fedakarlık nedir bilmeyen insanları kucaklamayan diklenen kişilerden oluşturuldu ve halk kimse göremedi 5-cemaat herkesden fazla calıştı

Yorum Yaz