ALAPLI HABERLERİ

AK PARTİ’DE İŞLER KARIŞTI

6 Kasım 2014
844 kez görüntülendi

AK PARTİ’DE İŞLER KARIŞTI

AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, Genel Merkez yapmış olduğu çalışmaların sonucunda Alaplı İlçesinde Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ile yol devam edilmesi konusunda karar verildiğini bildirdi.

Uçar, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 16 Ekim tarihinde yapılacak olan İlçe kongresinin coşkulu ve heyecanlı bir şekilde geçmesi için herkesin destek vermesini beklediklerini söyledi.

 

Ak Parti teşkilatlarımızda kongrelerle yeniden yapılanma süreci başlatıldığını anlatan Uçar, şöyle dedi:

 

“Malumunuz Ak Parti teşkilatlarımızın yeniden yapılanma süreci olan kongre süreci başladı. Daha önce de yapmış olduğumuz açıklamalarımıza bağlı olarak 1 Eylül 2014 tarihinde kongre takvimimizi başlattık ve hızlı bir şekilde ilerletiyoruz. Üyelerimizi ve delegelerimizi tespit ederek belirledik. Önümüzdeki Cumartesi günü de beldelerimizin kongresini yaparak seçim startımızı vermiş olacağız. Zonguldak ilimizde 8 ilçe ve 4 beldemizin kongresini yapacağız. Önümüzdeki Cumartesi günü ve Pazar günü iki beldemizin hemen akabinde 16 Kasım 2014 tarihinde Alaplı ilçemizde kongremizi yapacağız. Bu bağlamda kongre süreçleri teşkilatlarımızın yeniden yapılanması daha güçlü ve dinamik hale gelmesi adına önemli süreçler olarak görüyoruz. Zonguldak ilimizde bu zaman dilimi içerisinde bir yerel bir Cumhurbaşkanlığı seçimini geçirdik. Özellikle Alaplı’da hepinizin katkısı ve desteği ile Ak Parti her zaman olduğu gibi hem yerel seçimlerinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye ortalamasının çok çok üstünde oy olarak partimizi burada temsil ettiler. Ben bu vesile ile katkı veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 16 Kasım 2014 Pazar günü Alaplı ilçe Teşkilatımızın kongresini yapacağız. Kongrelerimizin heyecanlı ve coşkulu geçmesi için herkesin bu sürece katkı vermesini bekliyoruz. Genel Merkezimiz burada birlik ve beraberliğin sağlanması adına, teşkilatlarımızda bölünmelere, çatlamalara teşkilat içerisinde huzursuzluklara yol açmaması adına, istişare mekanizmasını kullanarak, mülakat yaparak mevcut yönetici arkadaşlarımıza, belediye başkanlarımıza milletvekillerimiz ile de görüşerek adaylarımızı tek tek belirlediler. Tek liste halinde tek vücut kongrelerimizi yapmak adına böyle bir prensip kararı alındı. Elbette ki herkes aday adayı olabilir. Ama genel merkezimizin bir prensip kararıdır. Hem delege seçimlerimizin hem de kongrelerimizin tek liste halinde gerçekleşmesi, teşkilatlarımızda kırgınlıkların ve dargınlıkların olmaması adına istişare ederek bu süreci bu takvimi işletile. Genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Alaplı ilçesinde Mustafa Yavuz ile devam etmesi kararını verdiler. Alaplı’yı kucaklayacak, Alaplı’yı daha dinamik hale getirecek bir ekiple inşallah kısa süre içerisinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi çok ciddi bir oy oranı artışına da katkı vermiş olacaklardır. Ben bu vesile ile Mustafa Yavuz arkadaşımıza Alaplı’daki bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımızın sahip çıkmasını ve destek vermesini bu vesile ile de partiye destek vermiş olacaklarını bilmelerini istiyoruz. Başarının temelinde birlik ve beraberli vardır. Alaplı’daki ilk seçimin vereceği mesajın Zonguldak’taki tüm teşkilatlarımız için çok önemli olacaktır. MustafaYavuz arkadaşımıza bu yolda başarılar diliyorum”

 

Yaman’da adaylığını açıkladı

Eski Alaplı Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda eski İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Yaman;  Alınan kararın demokrasi açısından etik olmadığını ifade ederek şunları söyledi; “Yaklaşık 22 yıldır siyaset yapan birisiyim. Siyasi hayatımda ilk defa il başkanının gelerek ilçe başkanının ismini açıkladığını gördüm. Tamam bu karar genel merkezimizin kararı ancak bu alınan karar pek etik olmadığı kanaatindeyim. Yine Alaplı’dan ikinci bir liste çıkarsa yine aynı şekilde o ismi de açıklayacakmısınız. Bende buradan basın mensubu arkadaşlara sesleniyorum yapılacak olan ilçe başkanlığı seçiminde bende adayım.”dedi.

UÇAR Tepki gösterdi

 

Yaman’ın açıklamasına tepki gösteren Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, da”Biz burada neden bahsediyoruz sen neden bahsediyorsun . Biz burada genel merkezin bir prensip kararı var diyoruz. Burada Mehmet Yaman ismi de olabilirdi. Siz zamanında meclis başkanlığı yaptınız. Size de karşı çıkanlar vardı ama genel merkez sizi uygun gördü. O zaman biz size karşı çıkan guruba biz Mehmet Yaman’a sahip çıkmıyor mu deseydik. İl başkanı ilk defa isim açıklıyorsa eğer her şeyin bir ilki vardır ilkler yaşanacak” diye konuştu.


HAMDİ UÇAR İLÇE BAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI paylaşan: kanca67

Yorumlar

  1. vatandaş dedi ki:

    İlkler olacak diyor il başkanı.Her ilkin birde sonu vardır.Sandıkta da ilkler yaşanack demekki.

Yorum Yaz