ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI AK PARTİ KAN BAĞIŞI DÜZENLEDİ

5 Aralık 2012
695 kez görüntülendi

ALAPLI AK PARTİ KAN BAĞIŞI DÜZENLEDİ

Ak Parti Alaplı İlçe Teşkilatı ile Kızılay Alaplı Şubesince kan bağışı kampanyası düzenlendi. Otobüste rekor kan toplandı.

Otobüste kan alma rekoru kırıldı.ilkdefa bir günde otobüste 108 ünite kan alındı.Kan vermek için müracaat eden sayısı 150 kişiye ulaştı.Bazı kadınların kan değerleri yeterli olmadığından  kan vermeleri uygun görülmedi.

Merkez cami önünde düzenlenen kampanyaya Ak Parti yöneticilerin yanı sıra daire müdürleri ve vatandaşlar bağışta bulunarak destek verdi.

Kan bağışı öncesi gazetecilere açıklama yapan Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, Kızılay gibi Türkiye’nin göz bebeği bir kuruluşla böyle bir organizasyon yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kan bağışında bulunmak için gelen tüm bağışçılara teşekkür ettiğini ifade eden Çatuıroğlu, şöyle dedi;

“1 ünite kan 3 canı kurtarabilecek kudretedir. Bu hayırlı vazifeyi yapmanın gururu içerisinde burada toplandık. Ak Parti İlçe teşkilatı olarak böyle kurumsal ve sosyal bir projede Kızılay gibi ülkemizin güzide bir kurumu ile birlikte yer almaktan dolayı çok mutlu olduğumuzun söylemek isterim. Alaplımız kan bağışı konusunda oldukça duyarlı ve Zonguldak’ta birinci, Türkiye’de de sıralamaya giren bir derneğimiz. Ben buradan Kızılay’ın tüm idarecilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra kan bağışı kampanyasını geleneksel hale getirerek şölen havasında geçireceğiz.”

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, ise konuşmasında,  Kan bağışını ne kadar önemli olduğunu dikkat çekerek şunları söyledi;

Hepimizin nerede ne zaman kana ihtiyacımızın olacağını hiç birimiz bilemiyoruz. Zonguldak ve ülkemizde şu an birçok insanımız kan bulabilmek için koşuşturmakta, Kızılay bu işi gayet güzel hallediyor. O kadar güzel organize oluyor ki, Türkiye’deki kan ihtiyacının büyük kısmını yerine getiriyor. Kızılay’ın bu ihtiyacı yerine getirebilmesi için kana ihtiyacı var.  O da anca Kızılay’ın gönüllü bağışçıları ile oluyor. Bizlere Kızılay’ın bağışçıları olmuş oluyoruz. Gönüllü olarak katkıda bulunuyoruz. Alaplı Kızılay şubesi Zonguldak ve tüm Türkiye’de yaptığı bağışlarla rekorlar kırmıştır. Onlara çok teşekkür ediyorum”

T. Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ise Organizasyonu yapan Ak Parti ilçe Teşkilatına kan bağışıını destekleyen herkese teşekkürlerini bildirdi. Alaplı halkı kan bağışına destek vererek görevini yapmıştır. Soğuk havaya rağmen kan bağışına koşmuşlardır. Destek veren herkese teşekkür ederim dedi

 

Kızılay Kan bankası görevlisi Dr. Murat Babalık ise Kasım Aralık ayları bizimi için en fazla kan ihtiyacı olan aylardır.Alaplı’da iyi bir organizasyonla ilk defa otobüste 108 ünite kan topladık.Kan verenlere ve organizayonu gerçekleştiren Ak Parti ilçe teşkilatına ve  Kızılay Alaplı Derneği başkan yöneticilerine teşekkür ediyorum dedi.

 

Kan bağışı kampanyasına, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu,  Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Alaplı TSO Başkanı Rafet Kılıç, daire müdürleri,partililer, ve vatandaşlar katıldı.

ALBUM ADI AK PARTİ ALAPLI KAN BAĞIŞI KAMPANYASI, Fotograf Mustafa Kanca on 12/06/2012 (99 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz