ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI ÇAYI TAŞTI ARAÇLAR MAHZUR KALDI.EVLERİ SU BASTI

19 Ekim 2013
733 kez görüntülendi

ALAPLI ÇAYI TAŞTI ARAÇLAR MAHZUR KALDI.EVLERİ SU BASTI

CEM SÜRMENELİ – Zonguldak’ta dün gece etkili olan sağanak nedeniyle Alaplı Çayı taştı, bazı evleri su bastı. Araçlar mahsur kaldı.

İlçede başlayan sağanak nedeniyle Alaplı Çayı’nda su seviyesi yükseldi. Çayın taşması nedeniyle kapalı pazaryeri yolu sular altında kalırken, birçok araç yolda mahsur kaldı. Araçlarda mahsur kalan vatandaşlar Alaplı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, araçlar da çekicilerle kurtarıldı.

Çayköyü Sarıkadı Mahallesi’nden geçen derenin de taşması sonucu bazı evler sular altında kaldı.

Mahalle sakinlerinden Ferdi Demirci, yaptığı açıklamada, yağmur sularının Sarıkadı Deresi’nin koruma duvarını aşması sonucu 2 evi su bastığını söyledi.

Evlerdeki suları boşaltmaya çalıştıklarını ifade eden Demirci, mahalleye geçiş yolunun kapandığını ve dere kenarındaki evlerin akıbetini bilmediklerini kaydetti.

Kapalı pazaryeri yolunda sel sularının ortasında aracıyla mahsur kalan İsmail Türkoğlu da Alaplı Çayı’ndan gelen suyun yolu kapladığını belirterek, “Yolda sular yükselince kaçamadım. Zabıta ekipleri ve çekici gelmesiydi mahsur kalacaktık” dedi.

Bu arada Alaplı Belediyesi’ne, dün gece Kavukkavla Deresi’nin taşması sonucu bir alabalık tesisinde mahsur kalanların olduğu yönünde ihbarların geldiği bildirildi.

high

Yorumlar

  1. Yunar dedi ki:

    Herkese geçmiş olsun hemşehrilerim

  2. ismail şen dedi ki:

    slm taşan çay suyunda mahsur kalan ben idim bir günlük alap lı tatili malesef mahsur kalmakla ve sanayii de araç tamiri ile bitti … çayın acilen ıslahı gerekli aksi halde daha vahim olaylar olması içten bile değil bu arada alap lı itfaiyesine de teşekkürler yardımları olması idi kurtulamazdık her şeye rağmen alaplı güzel ilce seviyoruz

Yorum Yaz