ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

1 Nisan 2016
2.519 kez görüntülendi

ALAPLI ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Her yıl binlerce insanımızın bir kaza ya da hastalık sonucu kan bulamadığı için hayatını kaybettiğinin bilincinde olan Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Alaplı Kızılay Şube Başkanlığı ile işbirliği yaparak 6 Nisan 2016 Çarşamba Günü okullarında ‘KAN BAĞIŞI KAMPANYASI’ düzenleyecek. 

Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesi  binasında 6 Nisan 2016 Çarşamba günü yapılacak olan kan bağışı saat 10.30’da başlayacak.Saat 16.00 ya kadar devam edecek.

Alaplı Çok Programlı lise müdürü Rıfat Yiğit  Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında kan bağışı kampanyası yaparak sürekli kan bağışında bilincini oluşturmak istediklerini ifade etti

Yiğit “Kan vermek isteyenlerin yanlarında T.C. kimlik numarası bulunan bir kimlik kartı ile müracaat etmesi yeterli olacak. Kan verenler geniş çaplı bir araştırmadan geçiyor. Verilen kanda yapılan testlerde herhangi bir hastalık bulgusu varsa ortaya çıkıyor. Vatandaş hem kan vermiş oluyor hem de hastalığının olup olmadığını öğreniyor. Verilen her kanın hayat kurtardığını bilmeliyiz. Bilinmelidir ki Kan üretilmeyen tek ilaçtır.Gönüllü kan bağışçılarını kan bağışına davet ediyoruz” dedi

çpl

Yorumlar

  1. Rıfat Yiğit dedi ki:

    Kan bağışında bulunacak olan kan bağışçılarımıza şimdiden çok teşekkür ederim. Basınımıza da ilgisinden dolayı şükranlarımı sunarım.

Yorum Yaz