ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI ÇPL ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

19 Mart 2014
828 kez görüntülendi

ALAPLI ÇPL ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Alaplı  ilçesinde Çok Programlı Lise tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programında duygulu anlar yaşandı.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda  Çok Programli Lise tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programında salon hınca hınç doldu. Çok Programlı Lise öğrencilerinin Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Özgür Aydınoğlu ve Gonca Köklü  yönetiminde  hazırlamış oldukları programda okul müdürü Rıfat Yiğt ve öğretmenler okudukları şiirlerle  programa katılanlar Çanakkale Savaşları  anısına hazırlanan slâyt gösterisini gözyaşları içinde izledi.

Program iki bölümde sunuldu.1 program oklu öğrencilerine ikinci program okul aile birliği üyeleri ile diğer okulların öğrencilerine sunuldu.

 

Programda Çanakkale Savaşının kazanılmasında büyük yararları olan  çeşitli karakterler şiirler eşliğinde ÇPL öğrencileri tarafından canlandırıldı.

Program sonunda izleyicilere  üzüm hoşafı ve çorbadan oluşan Çanakkale Savaşları menüsü ikram edildi

From ALAPLI ÇPL’DEN ÇANAKKALE ZAFERİNİ ANMA PROGRAMI, posted by Mustafa Kanca on 3/19/2014 (45 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. RIFAT YİĞİT dedi ki:

    ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN
    18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programını hazırlayan öğretmenlerime , öğrencilerime, katılan misafirlerime ve velilerime teşekkür ederim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Mehmet Akif’in ifadesinde Bedrin aslanlarına dek tutulan şehitlerimizin manevi huzurunda eğilir ve Rabbimden Çanakkale ruhunu anlamamızı ve idrak etmemizi bize nasip etmesini niyaz ederim.

Yorum Yaz