ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI FUTBOL SAHASINİ FİFA TEMSİLCİSİ TEST ETTİ

20 Ağustos 2013
627 kez görüntülendi

ALAPLI FUTBOL SAHASINİ FİFA TEMSİLCİSİ TEST ETTİ

Zemin ve sentetik çim çalışmaları tamamlanan 690 Evler semtindeki Alaplı Futbol Sahası FİFA temsilcisi tarafından da test edilerek kontrole tabi tutuldu.

FİFA Temsilcisi Alaattin Türkyılmaz, bugün Alaplı futbol sahasının zeminini, özel araç ve gereçlerle test etti. FİFA Temsilcisi Türkyılmaz, zeminin değişik noktalarından test sonuçları aldı.

FİFA Temsilcisinin test çalışmalarını Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu da izledi. Yapılan çalışma ve bundan sonraki süreçle ilgili FİFA temsilcisinden bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “ Zeminden ve diğer noktalardan alınan sonuçlar FİFA’nın merkezine gönderilecek ve sonuçların uygun bulunması durumunda geçici kabul yapılacak. FİFA Temsilcisi arkadaşımız bu sürecin de 15 gün ile bir ay arasında değişebileceğini söyledi. Eğer, sonuçlar uygun bulunmazsa, eksiklerin ve aksaklıkların durumuna ve giderilmesine göre bu süreç biraz daha uzayabilirmiş. Biz, testlerden elde edilecek sonuçların olumlu çıkmasını ümit ediyoruz. Ama, eksiklik veya aksaklık tespit edilirse, elbette bunların da tamamlanması gerekir. Eğer, test sonuçları FİFA tarafından uygun bulunur ve onaylanırsa en geç bir ay içinde sahanın geçici kabulü yapılacak ve dolayısıyla amatör spor kulüplerimiz ve okul takımlarımız resmi müsabakalarını bu sahada oynamaya başlayacaklar. “ dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz