ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI GEÇİŞİ IŞIKLANDIRILACAK

6 Eylül 2012
958 kez görüntülendi

ALAPLI GEÇİŞİ IŞIKLANDIRILACAK

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, önümüzdeki günlerde duble yol orta refüjlerinde ışıklandırma çalışmasının başlayacağını bildirdi.


Çimenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Işıklandırma çalışmasının yaklaşık 1 yıl önce başlanması gerektiğini söyledi. Projede bir takım aksaklıklar nedeniyle geciktiğini ifade eden Çimenoğlu, şunları söyledi.
Duble yol refüjlerinde ışıklanma çalışmasının yapılması için birçok müracaat aldık. Yetkili firma ile haziran ayında yaptığımız görüşmede ışıklandırma çalışmaların başlanacağını söylemişlerdi. Haziran ayı bittiğinde çalışmaların başlamadığını gördük. Tekrar bir görüşme yaptık. Bize elektrik işleri etüt idaresinden projedeki aksaklıklar nedeniyle geri geldiğini yeni bir proje yaparak tekrar gönderdiklerini ilettiler. Proje onaylanmış yalnız malzeme sıkıntısı giderildikten sonra yılsonuna kadar tamamlanacak. Alaplı yeni köprü ve kavşaklarda ışıklandırma çalışmaları yapılacak. Işıklandırma çalışmaları tamamlandığında Taşbaşı mahallesinde ışıklandırılmış olacak.
Erdem yuvaya yapılacak olan üst geçidin başlamaması bizleri sıkıntıya sokuyor. Önümüzdeki günlerde okullar açılacak oradan birçok öğrencimiz karşıdan karşıya zorluklarla geçecek acilen üst geçidin yapılması gerekiyor.

ALAPLI GEÇİŞİ IŞIKLANDIRILACAK Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. TEKİN dedi ki:

    TAŞBAŞI SAKİNLERİ OLARAK ENERJİ-SA ŞİRKETİNE İHTAREN 01-02-2012 TARİHİNDE 28 İMZALI DİLEKÇE VE EKİNDE KARANLIK SEBEBİYLE MEYDAN GELEN HIRSIZLIK OLAYLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR SÜRÜ DOSYA HAZIRLADIK.ENERJİ-SA EREĞLİ OPERASYON MERKEZİNE İHTAR ÇEKTİK.DAHA SONRA 19.03.2012 TARİHİNDE BU İHTARIMIZI ALAPLI KAYMAKAMLIĞI KANALIYLA TEKRARLADIK.BİZE GELEN CEVABİ YAZIDA 2012 YILI PROĞRAMINDA BAŞLANACAĞI YAZILIYDI.BU GÜN KARŞIYAKA SEMTİNDEKİ KARAYOLU KAVŞAĞINDAN BAŞLANARAK YERALTI YATAY SONDAJ MAKİNALARI MARİFETİYLE AYDINLATMA İŞİNİN ALT YAPISI NA BAŞLANMIŞ BULUNMAKTADIR.MAHALLE HALKIMIZIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA BİZLERE YARDIMCI OLAN ALAPLI KAYMAKAMLIĞI VE ENERJİ-SA BÖLGE YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
    ANCAK;TAŞBAŞI MAHALLE GİRİŞİMİZ SIKINTILIDIR.ÜST GEÇİT SORUNUMUZ DEVAM ETMEKTEDİR.İLÇEYE GİRİŞ YOLU KAPANMIŞTIR.BU NEDENLE ALAPLI SİYASETİ SINIFTA KALMIŞTIR.
    KONU KAMUOYUNUN BİLGİ VE TAKDİRİNE SAYGIYLA ARZ OLUNUR.

    HALİT TEKİN

Yorum Yaz