ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI HALKINA HAKARET ETTİLER

20 Eylül 2012
754 kez görüntülendi

ALAPLI HALKINA HAKARET ETTİLER

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, CHP İl Yönetim Kurulu üyesi olduğunu söyleyen Engin Güner,  isimli bir şahıs gazetelere beyanat vererek Alaplı halkına, Alaplı köylüsüne hakaret etti” dedi. 

 

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Engin Güner’in basında çıkan haberlerini sert bir dille eleştirdi. Alaplı Köylüsüne hakaret edildiğini öne süren Çimenoğlu, “ CHP İl Yönetim Kurulu üyesi olduğunu söyleyen Engin Güner  isimli bir şahıs gazetelere beyanat vererek Alaplı halkına, Alaplı köylüsüne hakaret ediyor. Bu şahıs Alaplı’ya hakaret etme yetki ve cesaretini nereden buluyor? Diyor ki ”Alaplı küçük düşünen bir yer, hep küçük düşünüyorlar”. Bu Alaplı halkını aşağılamaktan başka nedir? Alaplı halkının düşüncesine ipotek mi koydun? Alaplı halkı düşünürken sana mı soracak? Senin düşünce kapasiten nedir ki kalkmış Alaplı halkına küçük düşünür diyorsun. Diyor ki ”Alaplı köylüsü hep fındık üreticisi.Fakat bakıyoruz ki,Alaplı’nın köylerinden genel seçimlerde iktidar partisine inanılmaz oy çıkıyor.Biraz fanatiklik bu vs. vs”.Sen Alaplı köylüsünün hep fındık üreticisi olduğunu nereden biliyorsun.?Fanatiklik ne demek?Ak Parti’ye oy verince fanatik oluyor,senin partine verince fanatik olmuyor öylemi?Sen  hangi hakla Alaplı köylüsüne hakaret ediyorsun?

Diyor ki ”Alaplı köyleri çok göç veriyor”.Araştırmadan sırf hakaret etmek için konuşursan mahcup olursun. Bak ben sana son beş yıldaki köy nüfuslarındaki sayıları vereyim:

 

  ALAPLI       ÇAYCUMA       DEVREK          EREĞLİ          GÖKÇEBEY           MERKEZ

2007    28.388             75.591              37.327        75.635          16.106             108.568

2011    27.586             71.092              33.387        72.971          15.974             105.364

FARK  – 802               – 4499              – 3940          – 2664            – 132                – 3204

ORAN – %2,8            – % 5,9              – %10,5       – %3,5            – %0,8            – % 2,9

 

Görüldüğü gibi 5 yıllık nüfus değişimine bakarsanız köyler bazında Gökçebey’den sonra Zonguldak’ın en az göç veren ilçesi Alaplı’dır. Sen kalkıp siyaset yapacağım diye bilmeden konuşursan, Alaplı halkını aşağılamaya kalkarsan Alaplı sana gerekli cevabı vermesini de bilir.

Hiç kimsenin Alaplı halkına küçük düşünür, fanatiktir vs. gibi laflarla hakaret etmeye hakkı yoktur. Bu şahsın en kısa zamanda Alaplı halkından özür dilemesi gerekmektedir. CHP Zonguldak İl Yönetiminin de bu konuda gereğini yapması gerekir diye düşünüyorum.

Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    aynaya bakmadan yüzünde leke var diye dostunla alay etme derler atalarımız. zonguldak, taş kömürünün AĞABABASI sözüm ona peki zonguldak büyük düşündüğü içinmi kendi kömürü dururken karşı sahilden kömür ithal ediliyor . diyeceksinki bu durum hükümet politikası biz muhalefetiz bizi aşar. kardeşim siyaset yapacaksan büyük kürsüden yap alaplı senin çıkış basamak,ın değil oldurmazlarda

Yorum Yaz