ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI İÇİN GÜZEL DÜŞÜNCELER

17 Aralık 2015
942 kez görüntülendi

ALAPLI İÇİN GÜZEL DÜŞÜNCELER

Mali müşavir  ve muhasebeci Aydın Adatepe’den Alaplı için güzel düşünceler

Alaplı, gelişmek ve modernleşmek için yıllarca bekledi.

Doğru siyasetçileri ve doğru atılımları bulmak için. Tabi bu arada atı alan Üsküdar’ı geçti. Alaplı yıllardır Zonguldak için alınan yatırımlardan en az nasibini alırken, Türkiye’de ki gelişmelere paralel gelişmesini sürdürememiş. Bölgesinde sosyo ekonomik açıdan oldukça geri kalmıştır.

Doğusunda Kdz. Ereğli’nin gölgesinde kalan Alaplı, batısında Akçakoca’nın hızla gelişmesini seyretmekle kalmış. Bölge insanı sosyal ihtiyaçlarını dahi Ereğli ve Akçakoca’da giderir olmuşlardır. Halk ve esnaf bütünleşememiş, yolları, sosyal ve ekonomik alanları dönemin siyasetçileri tarafından halkın kullanımına açılmıştır.

Bu durum Alaplı için göç vermek anlamına gelmiştir. Alaplı için düşünülen, akıllardan geçen aşağıda belirtilen projeler bir bir uçup gitmiştir.

-ALPORT PROJESİ BÜYÜK BİR HEVES VE İŞTAHLA GÜNDEME GETİRİLMİŞ, TAKİBİ YAPILAMADIĞINDAN FİLYOS PROJESİNİN GÖLGESİNDE KALMIŞ VE RAFA KALDIRILMIŞITR.

– AHŞAP YAT İMALATI İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARINDA BOŞ ÇIKMASI, ALAPLI İÇİN EKONOMİK ATILIMLARIN BİR TÜRLÜ FAALİYETE GEÇİRİLEMEMESİ, HALK VE ESNAF AÇISINDAN HAYAL KIRIKLIĞININ YAŞANMASINA VESİLE OLMUŞTUR.

– 1988 YILINDAN BU YANA ALAPLI DA EĞİTİM VE ÖĞRETİME DEVAM EDEN, ALAPLI MESLEK YÜKSEKOKULU, 27 YILDAN BU YANA HAYALİNİ KURDUĞU FAKÜLTESİNE YAHUT 4 YILLIK YÜKSEKOKUL ÖZLEMİNE GEREK SİYASİLERİN TAKİPTEKİ BAŞARISIZLIĞI VE ALAPLININ BU PROJEYİ BENİMSEYEMEMESİ NEDENİ İLE BİR TÜRLÜ KAVUŞAMAMIŞTIR.

Artık Alaplımızdan çıkan ve son 13 yıla ülke genelinde ambargo koyan AK Parti ve AK Partili ve CHP’li belediye yöneticileri (ki bu dönem bölgemizden bir milletvekili çıkması, çıkarılması önceki yıllarda hayal kurduğu tüm yatırım ve özlemlerin hayata geçirildiği bir dönem olması beklentisini had safhaya ulaştırmıştır.)

Alaplı’nın cazibe merkezi olma yolunda büyük bir atılım yapmak zorundadır. Halkın beklentisi, bölgesinin göç veren bir bölge değil, kendi vatandaşının iş, aş bulan bir bölge olma yolunda bir beklentidir.

BUNUN İÇİN, TÜM HALKIN VE KANAAT ÖNDERLERİNİN, ALAPLININ ÖNDE GELEN ESNAF VE SİYASETÇİLERİNİN İYİ PROJELER ÜRETİP, BU PROJELERİN TAKİPÇİSİ OLMASI GEREKMEKTEDİR.

DAHA ÖNCELERİ, OLUYOR, OLDU, OLACAK DEDİKLERİ PROJELERİN

– Alport Liman Projesinin Takibi ve yeniden hayata geçirilmesi

– Ahşap Yat İmalat Atölyelerinin kurulacağı alanının tahsis ve yapımı

– Alaplı Meslek yüksek Okulu’nun FAKÜLTE yahut 4 Yıllık YÜKSEK OKUL olması çalışmasının başlatılıp, gerçekleşmesinin sağlanması

– AK-AL (DİNARSU) gibi firmaların bölgemize gelmesinin sağlanması (bunun için, Karadeniz ve Zonguldak bölgesinin geri kalmış bir bölümü olan ALAPLI için her konuda TEŞVİK yasalarının çıkartılması ve YATIRIMCILARIN BU BÖLGEYE GELMESİNİN ÖNÜNÜN AÇILMASI

– Alaplı Belediye Başkanılğı tarafından yapılmaya ve hayata geçirilmeye çalışılan DOLGU ALANI PROJESİNİN HIZLI BİR ŞEKİLDE % 100’ÜNÜN Alaplı ve Çevre Halklarının hizmetine açılmasının sağlanarak, İnsanların sosyal açıdan başka alanlara gitmeden, ve diğer bölgelerin insanlarının Alaplı bölgesinde ihtiyaçlarının karşılanmasının sağlanması,

 

Gibi projelerin HAYATA GEÇİRİLECEĞİ BİR ALAPLI’NIN, BÖLGESİNİN GÜÇLÜ BİR YERLEŞİM YERİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR. Bu konuda Tek başına iktidar olan AK PARTİ, KENDİSİNE VERİLEN DESTEĞİ GÖZARDI ETMEYECEK ve Alaplı Belediye Başkanlığı Görevini yerine Getiren CHP’de aldığı görevi layıkı ile yerine getirip bu beklentileri karşılayacaktır.

 

Parti gözetmeksizin, Alaplı için bu beklentileriminiz gerçekleşmesi dileklerim ile, dış güçler tarafından büyük bir baskı ve tehdit ile karşı karşıya olan Güzel TÜRKİYE’MİZİN bu durumdan bir an önce kurtulup, ekonomik mücadele ve gelişime önem vermesi, kişi başı gayrisafi milli hasılanın artması kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda Ülke insanımız için hakkettiği daha yaşanabilir bir gelecek bizi bekliyor ümidini taşımak hiçte hayal değildir.

 

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ BÖLGESİ OLMAK HEDEFİ İLE İLK 10’A GİRMEYİ (2011 verilerine göre 29.)  HEDEF SEÇMELİ VE BU HEDEFE KİLİTLENİP TÜM OLANAKLARIMIZ İLE ÇALIŞMALIYIZ. İNŞAALLAH BAŞARACAĞIZ…..

aydınn

Yorumlar

  1. Mehmet dedi ki:

    Bu güzel hatırlatmalarınıza gerçekten teşekkür ederim alaplı benim değil büyük ve bizim olmalı.

Yorum Yaz