ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI İLE ALAY ETTİLER

24 Mart 2013
565 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Demokratik Sol Parti (DSP) Alaplı İlçe Başkanlığına Yaşar Önelge, yeniden seçildi.

DSP Alaplı İlçe olağan kongresi Belediye kültür salonunda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Yaşar Önelge, delegenin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

İlçe Başkanı Yaşar Önelge, yaptığı konuşmada, DSP’nin kurulduğu günden bu yana ilkeli bir siyaset yaptığını söyledi. Ülkenin üzerinde kirli oyunlar oynandığını öne süren Önelge, şunları söyledi;

“Ülkemiz üzerinde oynana kirli oyun ve haince senaryolar halkın gözü önünde en çirkin şekilde ABD emperyalizmi tarafından rolleri dağıtılanlar tarafından oynanmaktadır.10 yıllık zaman dilimi içersinde Büyük önder Atatürk’ün Gençliğe hitabesinde belirttiği gibi, ülkemizin kaleleri zapt edilmiş. Tersanelerine girilmiş adeta savaşamaz hale getirilmiştir. Gaflet dalalet ve hıyanet ülkemizde adeta kol gezmektedir.  Halkımızın kömür ve makarna torbalarıyla sadaka kültürüne alıştırılmış. Tarım kesimi yoksullaştırılmıştır. Bu yetmezmiş gibi nereye el atsan dökülen idare sistem oluşturulmuş ehliyeti ve refakati olmayan kimseler devletin en has kadrolarında görevlendiriliştir.”

Alaplı halkıyla alay ettiler

Ülkenin gidişatından Alaplınında nasibini aldığını anlatan Önelge, “Alaplı halkıyla alay edilir gibi birkaç tane çöp bidonun yerleştirilmesini töreni yapılmaktadır. Bunun yanında Akçakoca ya da Ereğli tarafından gelen bir yabancı şehre nereden gireceğini bilememektedir. Giriş yerleri kirli siyaset ve birkaç kişini rantına terk edilmiştir. Bu tür şeyler bizleri yılgınlığa ve çaresizliğe sevk etmemelidir. Tüm bunların çözüm yolu halkta yani bizlerden geçmektedir. Alaplı halkıyla hep alay edilmiştir.” Dedi.

2 yıldır hiçbir yardım almadık

2 yıldır genel merkezden hiçbir maddi yardım almadan devam ettiklerini vurgulayan Önelge, konuşmasını şöyle sürdürdü; “İlçe teşkilatı olarak tüm resmi kutlamalarda eksiksiz olarak katılarak yerine getirdik. 2012 yılında parti binamızı kirası yüksek olması ve ödeme imkanımız olmaması nedeniyle taşındık. Hiç bir kuruluşa borcumuz bulunmamaktadır.2009 yılından bu yana genel merkezden hiçbir şekilde yardım gelmemiştir. Yapılan tüm masraflar elektrik, su, telefon gibi giderler yönetim kurulu tarafından karşılanmaktadır.”

Konuşmaların ardından delegelerin tamamının oyunu alan Yaşar Önelge, tekrar DSP Alaplı İlçe Başkanlığına seçildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz