ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI MESLEK YÜKSEK OKULU 220 ÜNİTE KAN BAĞIŞLADI

11 Ekim 2016
747 kez görüntülendi

ALAPLI MESLEK YÜKSEK OKULU 220 ÜNİTE KAN BAĞIŞLADI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksek Okulu ile Kızılay Alaplı Şubesi işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanya boyunca 220 ünite kan toplandı

BEÜ Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden yaptığı açıklamada, kan bağışı kampanyalarını geleneksel hale getirdiklerini ve yılda 2 kez kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Öğrencilerin kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gösterdiklerini ifade eden Henden, şöyle konuştu:

“Okulumuzda 7 yıldır bir çok kez kan bağışı kampanyası düzenledik. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyalarına öğrencilerimiz ve hocalarımız destek veriyorlar. Kan bağışından önce Türk Kızılay’ı görevlileri tarafından kan bağışını önemi ile ilgi sunumlar yapılarak bilgiler veriyor. Bu bilgiler öğrencilerin üzerinde çok olumlu etki yapıyor. Ben kan bağışında bulunan ve proje içinde yer alan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da kan bağışı kampanyamız devam edecektir.”

Kızılay Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit’te, Kan bağışı kampanyasına destek veren Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden başta olmak üzere öğrencilere ve akademik personele teşekkür ettiklerini ifade etti.

myo kan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz