ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI MYO MEZUNİYET TÖRENİ

28 Mayıs 2016
1.673 kez görüntülendi

ALAPLI MYO MEZUNİYET TÖRENİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) bağlı Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda mezun olan 396 öğrenci için tören düzenlendi.

Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda şenlik havasında mezuniyet töreni düzenlendi. Alaplı MYO kapalı spor salonunda gerçekleşen törene Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mahmur Özer, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı. Emre Balci, Alaplı Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, BEÜ bağlı meslek yüksekokul müdürleri, senato üyeleri ve öğretim görevlileri, siyasiler, oda başkanları, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden yaptığı konuşmada, Öğrencileri çağdaş ve güncel bilgilerle güçlendirerek hayata en iyi şekilde hazırlamayı hedeflediklerini belirterek, Bu yıl 39. Mezuniyet törenini yapmanın guru ve onurunu yaşıyoruz. Mezun olan tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mahmur Özer ise,  Alaplı MYO’dan 396 öğrencimizi mezun etmenin haklı gurunu yaşadıklarını söyledi. BEÜ olarak 2015-2015 eğitim öğretim yılı sonunda 5 bin öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Özer, “Bizlere emanet ettiğiniz ve sizler için dünyanın en değerli varlıkları olan çocuklarınız, bugün ülkemize hizmet etmek için can atan, iyi yetişmiş meslek sahibi bir genç olarak karşınızda duruyorlar. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Yaptığınız her işi aşkla yapın ve bu güzel ülkemize hizmet etmek için önünüze çıkabilecek zorluklardan asla yılmayın. Bu topraklar da bir iş başaranlar bilsinler ki, herkesten birkaç kat hızlı koşabilenlerdir. Bunu ancak bu yolda yürüyenler fark edebilir.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Mezun olan öğrencilere belgelerinin takdiminden sonra 396 öğrenci hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadılar. Öğrenciler aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından tören sona erdi.

törennn

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz