ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI MYO’DA KAYITLAR BAŞLADI

1 Eylül 2014
799 kez görüntülendi

ALAPLI MYO’DA KAYITLAR BAŞLADI

 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden, 2014-2015 Eğitim öğretim döneminde tüm bölümlerde yüzde yüzlük doluluk oranı olduğunu bildirdi.

Henden, yaptığı açıklamada, MYO’ da yeni kayıtların başladığını öğrencilerin velileriyle birlikte kayıt yaptırmaya geldiğini söyledi.

4 yeni bölüm açtıklarını ancak öğretim elamanı alamadığımız için öğrenci alamadıklarını ifade eden Henden, şöyle dedi:

” 2014-2015 Eğitim öğretim döneminde okulumuzda kayıt işlemleri başladı. Kapalı spor salonunda yapılan kayıtlara öğrencilerimiz velileri ile birlikte gelerek hem okulumuzu hem de İlçemizi tanıyorlar. Yeni dönemde 9 bölüm 18 programda yüzde yüzlük doluluk oranı ulaştık. 4 yeni bölüm açtık ancak onlara öğretim elamanı alamadığımız için YÖK öğrenci vermiyor. 2010 yılında 2 bin 100 olan öğrenci sayımız yeni dönemde 2 bin 800 civarında olacağını düşünüyorum. Öğrencilerimiz İlçe ekonomisine büyük destek veriyorlar. Okulumuzda okuyan her öğrencimiz bizim turizm elçilerimizdir. Öğrencilerimiz gittikleri şehirlerde okuduğu okulu ve çevresini en iyi şekilde anlatmalarını istiyoruz. Öğrencilerin İlçeyi iyi anlatmaları yeni gelecek öğrenciler için en büyük rehber olacaktır.”

From ALAPLI MYO KAYITLARI BAŞLADI, posted by Mustafa Kanca on 9/01/2014 (21 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz