ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI MYO’DA ÖĞRENCİLERE ONUR BELGESİ

7 Kasım 2013
620 kez görüntülendi

ALAPLI  MYO’DA  ÖĞRENCİLERE ONUR BELGESİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulunda 2012-2013 Akademik yılında başarılı olan öğrencilere onur belgesi verildi.

Alaplı MYO konferans salonunda düzenlenen tören de konuşan BEÜ Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr Rıfkı Henden, 250 kız 250 erkek öğrenci yurdu olarak planlanan öğrenci yurdu kredi yurtlar kurumu tarafından sadece erkek yurdu olarak ayarlandığını söyledi.

Kız öğrenciler için İlçede ayrı bir bina kiralanacağını ifade eden Henden, şunları anlattı.

“Öğrencilerimizin sorunlarını paylaşmak onların sorunları varsa çözmek daima mutlu olmalarını istiyoruz. Gittikleri yerlerde okulumuzun eğitim elcileri olarak oradaki gençlerimize bizleri tavsiye etmelerini istiyoruz. Biz elimizden geldiği kadar öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizi sosyal faaliyetlere yönlendirmeye çalışıyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapımı devam eden yurt binası 250 kız 250 erkek öğrenci olarak planlanmıştı. Tabi bu gelişmeler bizim dışımızda olan gelişmelerdir. Bizim kararımız değil. Kredi Yurtlar Kurumu kız yurdu ve erkek yurdu olarak ayırmayı planlamışlar. Burayı da erkek yurdu olarak planlamışlar. İlçede kız öğrenciler için ayrı bir bina kiralanarak 2. döneme yetiştirilmesi çalışılıyor.”

Konuşmaların ardından 2012-2013 akademik yılda başarılı olan öğrencilere onur belgeleri verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz