ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI OSB ALT YAPI İHALESİ İMZALANDI

9 Aralık 2016
1.180 kez görüntülendi

ALAPLI OSB ALT YAPI İHALESİ İMZALANDI

Alaplı Organize Sanayi Bölgesinde yapılan alt yapı çalışmaları kapsamında  toplamda 810  dönüm  alan için   OSB’nin Alt ve üst yapı ihalesinin  imza töreni yapıldı.

Alaplı Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen imza törenine, TSO Başkanı Recep Ocak ve Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, İhaleyi alan TEKAY İnşaat yetkilisi Yaşar Eroğlu  ve firmaların temsilcileri katıldı.

Törende, İhaleyi alan  Gabari İnşaat yetkilisi Yaşar Eroğlu  ile TSO Başkanı Recep Ocak ve Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar Alaplı Noteri önünde OSB Alt ve üst yapı ihalesinin kesin imzasını attılar.

İmza  Sözleşme töreninde konuşan Alaplı Kaymakamı “Alaplı kaymakamı Altuğ Çağlar, 2017 yılı sonu iştibariyle Alaplı OSB’nin alt yapı ihalesi bitmiş olacak. Bundan sonraki yorgunluklarımız bir kenarda kalacak asıl işimiz yani ne yapmamız gerektiğine yönelik olarak kararların kesin alınması gereken bir zaman dilimine başlayacak. Alan olarak gelişmeye yönelik olarak bir yerimiz var. Türkiye’nin belli başlı firmaları bizim alt yapısı ihalesi olmadan bizlere teklifte bulunuldu. Bizler bu firmalarla işler bittikten sonra daha rahat konuşulabileceğini ifade ettik.

Bunların değerlendirmesini büyüklerimiz ve burada olan arkadaşlarımız çok daha rahat yapacaktır. Bunları içinde yerli olduğu kadar yabancı büyük firmalarda Alaplı OSB talipler. Alaplı, Zonguldak ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasından diliyorum. ” diye konuştu.

Konuşmanın devamında söz alan  Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak ” Bizden önceki dönemlerde TSO görev yapmış ve OSB ile ilgi bizden önceki dönemlerde çalışmalar yapan başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu gün burada ilk defa bu zamana kadar OSB ile ilgi yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda ve toplantılarda soyut işlemler ile ilgi açıklamarda bulunduk. Bundan sonraki yapacağımız çalışmalar artık somut adım noktasına gelmiştir. Sayın Kaymakamımızla birlikte 2 yılda OSB bu güne gelmesine çok çalıştık. Gösterdiği yardımlardan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Bizde işin siyasi boyutunda yapmamız gereken noktalarda hamleri yaparak bu güne kadar getirdik. Bundan sonraki süreçte inşallah biz olalım olmayalım bu süreç devam edecektir . Sayın valimize bölge milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Ocak konuşmanın sonunda , yüklenici firmaya kolaylıklar dileyerek,    sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

YENİ YÜKLENİCİ FİRMA GABARİ İNŞAAT

Alaplı OSB altyapı ihalesi 3 kasım  2016  tarihinde  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´nda yapılan ihaleye katılan 7 firma içerisinde   en yüksek  fiyat teklifi veren  % 48,67  Kırım, Selahattin Karaaslan ve Gabari İnşaatı verdi. İhale sonucunda Gabari İnşaatı  (ihale bedeli: 11.541.650 .TL  indirimli tutar.  5.924.328  TL) uhdesinde kaldı.

Alaplı OSB altyapı  işi ihalesini kazanan  TEKAY  İnşaat başlama tarihi 12/12/2016 olup bitiş tarihi 30/11/2017 sona erecek. Gabari İnşaatı OSB çalışmaların  içinde  kapsamı yol, içme suyu ve kanalizasyon altyapısı, dere ıslahından oluşturalacak ,dendi.  İmza  törenine katılan , Sözleşmeye TEKAY İnşaat Tic. Ltd. Şti yetkilisi Yaşar Eroğlu ve Halil Demirer  OSB yönetimi adına Alaplı Kaymakamlığı , Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak , Firma yetkilisi Yaşar Eroğlu  imza attı.

altyapı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz