ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI SGK MERKEZİ TÜM İŞLEMLERİ YAPACAK

27 Ocak 2013
660 kez görüntülendi

ALAPLI SGK MERKEZİ TÜM İŞLEMLERİ YAPACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Alaplı Merkezi Müdürü Nilüfer Uzar, “Yaklaşık 10 gün içinde Ereğli’de bulunan 10 bin’e yakın dosyamızı Alaplı’ya alarak her türlü işlemi müdürlüğümüzde yapmaya başlayacağız” dedi.

Uzar, gazetecilere yaptığı açıklamada, emekli olacak bir vatandaşın artık Zonguldak’a kadar gitmesine gerek kalmadan işlemlerini merkezlerinde yapılacağını söyledi.

Ereğli’de bulunan 10 bin dosyanın merkezlerine taşıyacaklarını ifade eden Uzar, şöyle konuştu:

“SGK Alaplı Müdürlüğümüz açıldığı zaman, belirli işlemleri yapabiliyorduk. Diğer işlemleri yapabilmek için süratli bir şekilde çalışmaya başladık. Müdürlüğümüzde bir arşiv oluşturduk. Yaklaşık 10 gün içinde Ereğli’de bulunan 10 bin’e yakın dosyamızı Alaplı’ya alarak her türlü işlemi müdürlüğümüzde yapmaya başlayacağız. İşveren işleri de müdürlüğümüzden yapılacak.”

Yorumlar

  1. Ayse Hasan dedi ki:

    mrb.sizden bi ricam olucak.eskiden daha 1989 yilinca insanlar Bulgaristandan Tukiyeye goc ederken annemle babam iyi insanlarla tani$mi$..sonrada yeniden bulgaristana donmek zorunda kalmi$lar…aradan 23 yil gecti…o iyi insanlari hic unutmadilar hep aradilar sordular…bulamadilar..ulasamadilar…onlari cok ozlediler…sizin muhabirlerinizde Mustafa KANCA bi haber paylasmish nete ama telefon numarasi falan yok. http://yurthaber.mynet.com/detay/zonguldak-haberleri/saglikli-uyku-icin-elisi-yorganlara-ilgi/516795# bu haber iste… sizden ricam eger ki Mustafa abi onlarin numaralarini verirlerlse veya bana ula$abilirse veya bi adres bisiy verirse cok sevinirim…annemin ismi Servet babamin Mustafa..eger hatirlarsa Zafer Acvi abi.babasinin ismi Orhan Avci.ayni isimse lutfen bize baglansin…simdiden sonsuz tesekurler… :)

Yorum Yaz