ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA 1000 ENGELLİ VAR

3 Aralık 2014
601 kez görüntülendi

ALAPLI’DA 1000 ENGELLİ VAR

Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut, Alaplı’da yaşayan engellilerimizi sorunlarının çözüme kavuşması hususunda gayret gösteriyoruz.” Dedi.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilerin aktif iş hayatına katılımının sağlanması ve becerilerinin artırılması noktasında 7 yılda çeşitli kurslar düzenlediklerini söyledi.

 

İlçede bin civarında engellinin yaşadığını ifade eden Korkut, şunları söyledi:

 

 

2008 yılında Alaplı’da faaliyete başlayan derneğimiz kurulduğundan bu yana Alaplı’da yaşayan engellilerin sorunlarının çözümü hususunda çalışmalar yapmakta ve başta engellilerin kendilerine verilmiş olan haklar konusunda onları aydınlatmak ve yol göstermek görevini ifa etmektedir.  Bunun yanında engellilerin aktif iş hayatına katılımının sağlanması ve becerilerinin artırılması noktasında çeşitli kurslar açılmış ve hiç bir engelin yaşamaya ve başarmaya engel olmadığı özgüveni verilmeye çalışılmıştır. Engellilerimizin büyük bir çoğunluğunun hiçbir eğitim almamış olması ya da ilkokul mezunu olmasından hareketle,  tescil işlemleri son aşamaya gelmiş olan ve çok yakın zamanda faaliyetlerine başlayacak Alaplı Anadolu engelliler spor kulübü sayesinde istihdam edilmesi zor olan engellilerimizin sporla hayata tutunmaları, kendini ifade edebilmeleri ve başarmanın doyumsuz hazzını yaşamaları amaçlanmaktayız. Ayrıca derneğimiz; Alaplı ilçe milli eğitim müdürlüğü, Alaplı Belediyesi ve Alaplı kent konseyi ile ortak bir proje hazırlayarak aile ve sosyal politikalar bakanlığına sunulmuş; kabul edilmesi halinde Alaplımızda görev yapan tüm devlet memurlarımız, esnaflarımız, tüm belediye personelimiz engellilerle doğru iletişim kurmayla ilgili eğitim alarak toplumumuzun engelliliği ve engellileri daha iyi anlamaları, engellilerimizle daha sağlıklı ve doğru iletişim kurmaları sağlanacaktır.

 

Değerli kader arkadaşlarım;

Engellilik kesinlikle bir eksiklik değil; azim ve mücadele ile her şeyin aşılabileceğini topluma gösterebilmenin fırsatıdır.

 

Unutmayalım ki;

Biz beraberce tek yürek olup kenetlendiğimiz takdirde daha güzel yarınlar bizlerin olacaktır.

 

Bu vesile ile tüm kader arkadaşlarımın gününü kutlar; engelsiz yarınlar dilerim.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz