ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA 44 KİŞİ İŞE ALINACAK

31 Ocak 2015
952 kez görüntülendi

ALAPLI’DA 44 KİŞİ İŞE ALINACAK

Alaplı ilçesinde Toplum Yararı’na Program kapsamında çalıştırılmak üzere 44 işçi alınacak. Bu işçiler Belediyelerde, millli Eğitimde, Özel idarede, çalıştırılacak.

İş-Kur Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararı’na Program kapsamında çalıştırılmak üzere Zonguldak’ta 500 kişilik kontenjan tahsisi gerçekleştirildi.
İş-Kur Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, program kapsamında alınacak işçilerin il genelinde çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çevre düzenlemesi gibi bir çok alanda çalıştırılacağı belirtildi. İl genelinde Milli Eğitim Müdürlükleri 220, belediye başkanlıkları 200, il müftülüğü 25, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği 25, kaymakamlıklar 15, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 5 olmak üzere alınacak 500 kişi için 30 Ocak ila 9 Şubat 2015 tarihleri arasında başvurular başlayacak.
Program hakkında açıklama yapan İş-Kur Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu ise “Genel Müdürlüğümüzce İlimize Toplum Yararına Program kapsamında çalıştırılmak üzere 500 kişilik kontenjan tahsis edilmiştir. Bu kapsamda Zonguldak ili ve ilçelerinde çalıştırılmak üzere toplam 500 kişilik geçici işçi alımı yapılacak olup bu kişiler, çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri ,restorasyon , tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda çalıştırılacaktır. Program süresince katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup ,asgari ücret üzerinden aylık ödemeleri ile SGK prim ödemeleri yapılacaktır.Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına Program (TYP )KATILIM ŞARTLARI

(1) Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını,SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar TYP’ye katılamazlar.
(2) 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
(3) Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamasını ifade eder.
(4) Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açıköğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.

BAŞVURULAR:

30.01.2015-09.02.2015 tarihleri arasında Alaplı Kaymakamlığında olup, kişinin birden fazla kuruma başvurusu alınabilecek olup tek başvuru belgesi düzenlenecek ve portalda ilgili ilanlara başvuru yapılacaktır.

Başvuru belgesinde geçerli ikamet adresi ile portaldaki adresini eşleşip eşleşmediği kontrol edilecektir. Kişiler ikametlerine yakın kurumlara müracaat edeceklerdir. Genel Kurumlara müracaatta (milli eğitim, kaymakamlık, müftülük, özel idare, orman müdürlüğü, gençlik spor müdürlüğü) ilçe ikametli olması yeterli olacaktır. Sadece belediye müracaatlarında ilgili ilçe ve belde ikamet şartı aranacaktır.

Başvurular ilde 08.00-17.00 saatleri arasında, ilçelerde 09.00-16.00 (son başvuru günü 17:00 a kadar) iş günlerinde alınacaktır.

İlçelerde kuralar 12.02.2015 tarihinde saat 10:00 da başlayacak, kura yeri ilgili kaymakamlıkça belirlenecek (ilk başvuru günü yazı işleri müdürlüğünden öğrenilip vatandaş bilgilendirilecek) yer çekilecektir. Kura sırası ekte gönderilen ilçe kontenjan listesindeki kurum sırasına göre olacaktır.

Program Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 16.02.2015 – 15.06.2015

 

KONTENJAN LİSTESİ
KURA S.NO.
ALAPLI
1
Alaplı Belediye Başkanlığı
10
2
İl Müftülüğü
7
3
İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği
2
4
İl Milli Eğitim Müdürlüğü
20
5
Gümeli Belediye Başkanlığı
5
İlçe Toplamı
44

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz