ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

20 Eylül 2013
1.097 kez görüntülendi

ALAPLI’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Alaplı’da 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir tören düzenlendi.

 

19 Eylül Gaziler Günü Anma programı çerçevesinde Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Garnizon Komutanı Üsteğmen Emre Balci, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Muharip Gaziler Alaplı Şube Başkanı Muammer Özdemir tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Törene, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Garnizon Komutanı Üsteğmen Emre Balci, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Muharip Gaziler Alaplı Şube Başkanı Muammer Özdemir, daire ve şube müdürleri, gaziler, emniyet personeli, askerler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muammer Özdemir,

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alaplı Şube Başkanı Muharrem Özdemir, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konularak, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, 19 Eylül 1921’nin, Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanının verildiği gün olduğunu söyledi.

Şehitliği göze alamayanlar gazi olamayacağını ifade eden Özdemir,  “Türk tarihinde şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı milli marşı soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Türk milleti bunu en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş savaşında yaşamıştır. Ya İstiklal ya ölüm demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleriyle doldur. Destanlar yazdıran çağ açıp çağ kapatan şehit ve gaziler tek, tek birer onur abidesidirler.” Diye konuştu.
This plugin does not have a valid Facebook access token. Please use your admin panel to login with Facebook.
Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu.
Konuşmanın ardından öğrencilerin gazilere çiçekler vermesiyle tören sona erdi.

Yorumlar

  1. Aziz SEZER dedi ki:

    TÜM GAZİLERİMİZİN ÖNCELİKLE GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLAR VE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM BU ANLAMLI GÜNDE ŞİRİN İLÇEMİZİN KIBRIS GAZİLERİNDEN NURETTİN SEZER ALAKASIZ SUÇTAN YARGI HATASINDAN BUGÜN KENDİ GAZİ GÜNÜNDE 20 AY HAPSE GİRİYOR GAZİLERİMİZDEN DİLEĞİN BİRLİK OLMALARI GAZİ ARKADAŞLARINA SAHİP CIKMALARIDIR

Yorum Yaz