ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA HAŞERELERE KARŞI MÜCADELE

16 Ağustos 2013
658 kez görüntülendi

ALAPLI’DA HAŞERELERE KARŞI MÜCADELE

Alaplı Belediyesi’nin, sivrisinek, karasinek, kene, bit, pire ve benzeri haşerelere karşı mücadele başlattığı bildirildi.

Yaz sezonu ile birlikte artan haşere şikayetlerine karşı belediye ekipleri, ilaçlama ekipmanları ile çalışmaya başladı. Belediye Park Bahçeler Amiri Metin Özdil, yaptığı açıklamada, vatandaşların sağlığını korumak adına, tehdit unsuru olan sivrisinek, karasinek, kene, bit, pire gibi uçucuları bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemlerini kullanarak, insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutmayı amaçladıklarını belirtti.

Mücadelede doğanın dengesini korumayı da elden bırakmayacaklarını aktaran Özdil, şöyle devam etti:

”Belediye park bahçeler ve temizlik işleri amirliği olarak haşerelere karşı artan şikayetler doğrultusunda 3 kişilik bir ekip kurarak ilaçlama yapmaya başladık. Genelde apartman boşlukları ve bodrum katlarında sokak köpeklerini taşıdığı bit, pire aynı zamanda sivrisinek, karasinek, kene ve benzeri haşereler olduğu yönünde zabıta amirliğimize şikayetler oluyor. Gelen şikayetlere göre İlacımızı hazırlayarak Belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda ücret karşılığı ilaçlama yapıyoruz. Aracımızla da akşam saatlerinde tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Eğitim öğretim başlamadan öncede Okullarımızda, yurtlarda ilaçlama yapacağız. Alaplı halkının sağlıklı, huzurlu ve rahat bir şekilde yaşaması bizim için bir görevdir.”

Yorumlar

  1. AHMET MALTEPE dedi ki:

    Hocam ilaçlama işini yapan görevlilere birkaç sözüm olacak inşallah ulaşır. toplum sağlığını düşünerek ilaçlama yapıyoruz ama çalışanların sağlığını düşünmüyoruz. bu şekilde bir ilaçlama yapılamaz tamamen yanlış bir uygulama.Ayakta terlik var olamaz çizme giyilmesi gerekir, maske olarak tam veya yarım yüz gaz maskesi kullanılmalıdır ki toz maskesiyle olmaz. ve en son olarak tulum giyilmelidir. Birde son olarak konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır yani ilaçlamada amaç sağa sola ilaç sıkayım böcekler ölsün değildir. İstenilirse gereken hertürlü bilgi yi vermeye hazırırz . MALTEPE TARIM & İLAÇLAMA. saygılarımla.

Yorum Yaz