ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

10 Nisan 2014
668 kez görüntülendi

ALAPLI’DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

Alaplı ilçesinde Polis Teşkilatının 169. yıl dönümü dolaysıyla tören düzenlendi.


Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş tarafından Anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Törenin ardından Alaplı Belediyesi Çay Bahçesinde düzenlenen programda konuşan, Tektaş, 169. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Emniyet olarak her zaman milletin hizmetinde olduklarını vurgulayan Tektaş, 10 Nisan 1945 yılında kurulan polis teşkilatı halkımızın mal can güvenliğini sağlamak suç işlememesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra ülkemizin deki huzur ve güven ortamını tesisinde de büyük rol üstlendiğini kaydetti.
Halkın huzuru ve güveni için çalışmaya devam edeceklerini belirten Tektaş, şöyle konuştu:
Emniyet Teşkilatımız kurulduğu günden bu yana sürekli değişen ve gelişen çağın koşullarına uygun olarak hızlı bir şekilde kendini yenileyip geliştirmiş operasyon gücü ve teknik imkanlarıyla dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından birisi haline gelmiştir. İlçemizin huzur ve güvenliğini sağlanmasında bu güne kadar birlikte yaptığımız çalışmalarla değerli halkımız sevgi ve güven desteğini aldık. Bundan sonra yapacağımız hizmetlerde insanlar haklarına saygılı hukukun üstünlüğüne inanan Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı demokratik laik Cumhuriyetimizin Kurumu olarak aynı inanç ve özveriyle görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz.
Programa, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Siyasi Partilerin Başkanları, daire amirleri ve polisler katıldı.

From 10 NİSAN POLİS GÜNÜ ÇELENK KOYMA, posted by Mustafa Kanca on 4/10/2014 (87 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz