ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA SABAH NAMAZI BULUŞMALARI BAŞLATILDI

6 Aralık 2014
691 kez görüntülendi

ALAPLI’DA SABAH NAMAZI BULUŞMALARI BAŞLATILDI

Alaplı’da her hafta düzenli olarak  İlçe Müftülüğü  tarafından organize edilen  “SABAH NAMAZI ” buluşmaları bereketiyle devam ediyor. Sabah namazı buluşmaları her hafta Cumartesi günleri farklı Camilerde yapılacak

29 Kasım 2014 Cumartesi  sabahı Alaplı Merkez Camisinde başlatılan bu hafta ise Tepekent Camisinde  devam eden Sabah namazı buluşmasına kalabalık bir cemaat iştirak etti.

“Sabah namazı vaktinin bereket ve huzur vakti olduğunu, bu zamanda yapılan duaların kabul olan dualar olduğunu, bunun çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini” belirttikten sonra, her buluşmada birlik, kaynaşma ve kardeşlik duygularının daha da arttığını söyleyen İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş , “Alaplı Merkez Camisinde  başlatılan  bir bereket ikliminin oluşmasına sebep olan Sabah Namazı buluşmalarına katılımın her hafta biraz daha arttığını, genç kardeşlerimizden de katılımların olduğunu, ilerleyen zamanlarda gençlerimizin sayısını artırmak için çalışmaların devam edeceğini” ifade etti.

Tepekent Camisinde sabah namazı sonrasında tüm cemaate caminin alt katında simit bohça ,peynir ve çay ikramı yapıldı.. Cami cemaati ve gençler hem sıcak çaylarını  içti hem de sıcak sohbetler yaparak hasbıhal etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz