ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DA SAHİLLER EVSEL ATIK DOLDU

22 Ekim 2013
656 kez görüntülendi

ALAPLI’DA SAHİLLER EVSEL ATIK DOLDU

Alaplı ilçesinde etkili olan sağanağın ardından belediye ekiplerince Karadeniz sahilinde 3 gün süren temizlik çalışmalarında 40 ton evsel atık toplandı.

Alaplı Belediyesi Park, Bahçe ve Temizlik İşleri Amiri Metin Özdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki kilometrelik sahil şeridine birçok evsel atığın vurduğunu söyledi. Ekiplerin sahildeki evsel atıkları toplamak için 3 gün çalıştığını anlatan Özdil, “İnsanların Karadeniz’e attığı çöpleri, Karadeniz tekrar geri veriyor. Ekiplerimiz üç günde yaptıkları kıyı temizliğinde yaklaşık 40 ton evsel atık topladı. Denizden gelen 40 çeşit evsel atığı tek tek ayırarak imha ediyoruz” diye konuştu. Özdil, özelikle pet şişeleri geri dönüşüme kazandırmak için çuvallara koyduklarını dile getirerek, “Sahilde telef olmuş 10 köpek bulduk. Tarım alanında kullanılan zehirli birçok atığı sahilden temizlemeye çalışıyoruz. Temizlik işleri amirliği olarak denizden gelen her türlü atığı temizlemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Alaplı’da etkili olan sağanakla köylerden Alaplı Çayı’na atılarak denize ulaşan çöplerin, fırtınayla sahilde toplandığını ifade ederek, çevre temizliği konusunda vatandaşlara eğitim verilmesi gerektiğini kaydetti.

From DENİZ ÇÖPLERİ KABUL ETMEDİ, posted by Mustafa Kanca on 10/22/2013 (49 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. Zafer Murat dedi ki:

    Acaba çöp konternalarını ayırmak çok zormu ? Halkımızı biraz bilinçlendirmek fenanı olur diyeceğim fakat Alaplı da çöp kutularının etrafındaki çöpden kutulara ulaşılamıyor.

Yorum Yaz