ALAPLI HABERLERİ

ALAPLIDA YANGIN TATBİKATI

12 Mayıs 2016
915 kez görüntülendi

ALAPLIDA YANGIN TATBİKATI

Alaplı İlçesinde İtfaiye Müdürlüğünün yaptığı yangın tatbikatını gerçek sanan vatandaşlar 110 alo yangın hattına ihbar yağdırdı.

 

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Alaplı spor sahasında yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Boş bir konteynırı ateşe veren temsili bir vatandaş yangın çıkardı. Yoğun duman ve ateşi gören birçok vatandaş 110 yangın ihbar hattını telefon yağmuruna tuttu.

Siren çalarak olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise, yanan boş konteynırı kısa süre söndürdü.

Alaplı İtfaiye Müdürü Sinan Taşkınİtfaiye personelimize daha fazla yangın eğitimi vermek için böyle bir uygulama yaptıklarını belirterek,  “Alaplı İtfaiye Müdürlüğü olarak itfaiye personelimize günlük eğitimlerimin yanında gerçeği aratmayan uygulamalı eğitimlerde veriyoruz. Yangın eğitimleri yapmak için boş bir konteynır temin ettik. Bu konteynırda her türlü yangın ve kurtarma eğitimleri yapacağız. Bunun ilkini de başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Konteynırda yangın çıkartarak 110 yangın ihbar hattına yangın ihbarı yapıldı. Ekiplerimiz olay yerine en kısa sürede giderek yangına müdahale ederek söndürdüler. İlk defa böyle bir uygulama yaptık. Gerçekten çok faydalı bir uygulama oldu. Bu tür uygulamaları artık sık, sık yapacağız. Tabi bu tür uygulamalarda bazı ilginç olaylarda oluyor. Konteynırı yakıldığında yoğun duman ve ateş olmuştu. Çevre binalarda duman ve ateşi gören vatandaşlar ev yanıyor sanarak 110 İtfaiye hattını yoğun şekilde ihbarda bulunmuşlar buda vatandaşlarımızın bu tür olaylara karşı ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.”

yangın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz