ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DAKİ DİN GÖREVLİLERİNDEN ORTAK TEPKİ

25 Temmuz 2016
1.878 kez görüntülendi

ALAPLI’DAKİ DİN GÖREVLİLERİNDEN ORTAK TEPKİ

Alaplı İlçesinde, Alaplı Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Alaplı’da Alaplı Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Salim Bilici, Diyanet Sen Alaplı Temsilcisi Nurettin Mutlu, Türk Vakıf Sen Alaplı Temsilcisi Birol Önder,Din Bir Sen Alaplı Temsilcisi Veysel Yiğit, Diva Sen Alaplı Temsilcisi Necati Onur, Hak Bir Sen Alaplı Temsilcisi Mustafa Kaya Atalı ortak düzenledikleri basın açıklamasında Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Alaplı Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Salim Bilci yaptığı açıklamada, “Milli İradeye ümmetin umudu haline gelmiş olan ülkemizde, milletin meclisine aziz milletimizin kendisine yönelik olarak asker kıyafetli içerisinde kendini gizlemiş olan bir kesim hain devlet yapılanmasının uzantıları tarafından 15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbe girişimini lanetliyoruz. Bu gün Sivil Toplum Kuruluşları olarak halkımızın, özgürlüğümüzün ve ümmetin selametinin yanında olduğumuzu bu alçak darbenin karşısında tavır ve direnç göstermeye devam edeceğimizi beyan ederiz. Milletimiz bu darbe girişimine ilk anda onurlu duruşu canı pahasına karşı koymuş ve bu uğurda yüzlerce şehit vermiştir. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin canını malını korumak için kendilerine emanet ettiği silahları kendi milletine karşı kullanmaktan kaçınmayan TSK içindeki küresel güçlerin yerli işbirlikçileri olan paralel Devlet yapılanmasına ve tüm vesayetçi zihniyete mensup olanlara karşı sonuna kadar teyakkuz halinde direneceğimizi beyan ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne zaman nöbet bitti derse biz imam arkadaşlarımız ve sendika temsilcilerimizle nöbet tutmayı bırakacağız.  O zamana kadar demokrasimiz için, özgürlüğümü, vatanımız ve bayrağımız için nöbet tutmaya devam edeceğiz.”

 

Diyanet Sen Alapı Temsilcisi Nurettin Mutlu, Türk Vakıf Sen Alaplı Temsilcisi Birol Önder,Din Bir Sen Alaplı Temsilcisi Veysel Yiğit, Diva Sen Alaplı Temsilcisi Necati Onur, Hak Bir Sen Alaplı Temsilcisi Mustafa Kaya Atalı

dinnn

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz