ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’DAN EREĞLİ’YE SU

21 Ağustos 2013
869 kez görüntülendi

ALAPLI’DAN EREĞLİ’YE SU

Alaplı Belediyesinin ihtiyaç duyan köylere su hizmeti kapsamında  itfaiye “110” ihbar hattını son 1 ayda 10 kişiyi yangın, 140 kişi ise “acil su” talebi için aradı.

Sıcak havalar nedeniyle kuraklık çeken köylerin ihtiyacının karşılanması için Alaplı Belediyesinin itfaiye araçlarıyla verdiği su hizmeti kapsamında, vatandaşlar “110” ihbar hattına son aylarda yangından çok susuzluk ihbarı yaptı.Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, yaptığı açıklamada, kuraklık ve fındık hasat dönemi olmasından dolayı köylerde su ihtiyacının arttığını, belediye olarak itfaiye araçlarıyla ihtiyaç duyulan yerleşim alanlarındaki depoları doldurduklarını söyledi.Son 1 ayda itfaiyeyi arayan 150 kişiden sadece 10’unun yangın ihbarında bulunduğunu anlatan Taşkın, “Geri kalan ihbarların hepsi su sıkıntısıyla ilgiliydi. Tüm köylerimizde su depolarına, camilere elimizden geldiğince su taşımaya çalışıyoruz. İhtiyacı olan her köye giderek itfaiye araçlarıyla depolarını dolduruyoruz” dedi.

Toyfanlı Köyü Muhtarı Necati Kaya, 15 gündür su sıkıntısı çektiklerini Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü su için aradığını söyledi.

Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğluna teşekkür ettiğini ifade eden Kaya, “15 gündür köyümüz bazı mahallelerinde su sıkıntısı vardı. Ereğli Belediyesinden istedik ancak geri dönen olmadı bende Alaplı Belediyesi itfaiye Müdürlüğünü arayarak su istedim sağ olsunlar onlarda hemen 1 tanker su gönderdiler. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve İtfaiye Müdürü Sinan Taşkına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, ise, Alaplı ve Ereğli köylerinden İtfaiye Müdürlüğümüze gelen su isteklerini tankerlerle karşılamaya çalışıyoruz. Son olarak Ereğli Toyfanlı köyü sanayi camisine su verdik. Haftada 4 gün köylere su taşıyoruz.” Dedi.

Yorumlar

  1. köylü dedi ki:

    alaplı belediyesi bukadarda kendini küçük düşürüyor ereğliye kaç tanker su verdinizde bunu haber yapıyorsunuz ereğlibelediyesinin sizin suyyunuza ihtiacımı varki ama reğli belediyesinin kanalizsasyon araçları kaçgündür alaplının pisliğini temizliyor bunları neden haber yapmıyorsunuz sadece bi tanker suyun haberini yaptırıyorsunuz ayıp ayıp utanın ey zavalı nevzat çimen oğlu

Yorum Yaz