ALAPLI HABERLERİ

ALAPLILI GÜREŞÇİLER FIRTINA GİBİ

13 Ağustos 2013
611 kez görüntülendi

ALAPLILI GÜREŞÇİLER FIRTINA GİBİ

Alaplı Aktif Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uğuz, Ramazan Bayramında değişik yerlerde düzenlenen yağlı güreşlerde toplam 60 madalya kazandıklarını bildirdi.
Uğuz, yaptığı açıklamada, Tarihi Kırkpınarın ardından ramazan dolayısıyla yağlı güreşlere 35 gün ara verdiklerini söyledi.
Ramazan bayramında 3 yerde düzenlenen güreşlerde toplam 55 madalya kazandıklarını ifade eden Uğuz, şöyle dedi;
“ Tarihi Edirne Kırkpınar güreşlerinde 8 güreşçimiz değişik kategorilerde çeyrek finallere kalmıştı. 1 güreşçimiz ise tozkoparanda 120 güreşçinin arasında 5 olarak gururumuz olmuştu. Kırkpınarın ardından ramazan dolayısıyla güreşlere 35 gün ara vermiştik. Bu arada haftada 2 gün kapalı spor salonunda çalışma yaparak ramazan bayramında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine hazırlandık. Bayramda Kozlu, karakavuz köyü ve Balıkesir Kurtdere’de düzenlenen yalı güreşlere katıldık. Bu güreşlere toplam 30 güreşçimiz katılarak her kategoride 55 yakın madalya kazandık. Yağlı güreşte Alaplı’nın ismini en iyi şekilde duyurmaya çalışıyoruz. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve iş adamlarının bize çok büyük destekleri var. Hepsini ayrı, ayrı teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz