ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’NIN GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞİYOR

23 Ekim 2013
647 kez görüntülendi

ALAPLI’NIN GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞİYOR

Alaplı Dereboyu Caddesi’ndeki eski Belediye dükkanlarının yıkımı devam ederken, yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Kavga gürültü olmadan, güle oynaya dükkan yıkıyoruz. Belki de, bu yönüyle, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. “ dedi.

 

Yapımı tamamlanan yeni Belediye dükkanlarının hak sahiplerine teslim edilmeye başlanmasının ardından, boşalan eski dükkanların yıkımına bugün de devam edildi. Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Bu, ilçemizin beklediği ve herkes tarafından dile getirilen bir hizmetti. Şu anda, ilçemiz açısından tarihi bir dönem yaşıyoruz. “ dedi.

Başkan Çimenoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

“İlçemize Karşıyaka’dan girenlerin gözlerine ilk ilişen Dereboyu Dükkanları, çok kötü bir görüntü oluşturuyordu. Yıllardır, herkes bu kötü görüntüden ilçenin kurtulması gerektiğini ve yenilerinin yapılarak bu dükkanların yıkılması gerektiğini söylüyordu. Biz buna seçim beyannamemizde de yer vermiş, bu dükkanların yıkılarak yerine yenilerinin yapılacağını beyan etmiştik. Ve nitekim projemizi yaparak, esnafımızı da mağdur etmeyecek şekilde 55 adet yeni dükkan yaptık. 40-50 yıllık bir geçmişe sahip olan eski dükkanlardaki kiracılarımızı da yaptığımız bu yeni dükkanlara yerleştirmeye başladık. Biz şu anda, yeni dükkanlarına geçen esnafların eski dükkanlarını yıkmaya başladık. Bu yıkım işini kısa sürede tamamladıktan sonra bu yıkılan alanda dere boyunca 9-10 metrelik bir yürüyüş bandı ortaya çıkacak. Kapalı Spor Salonu’ndan eski köprüye kadar yaklaşık 10 metre genişliğinde bir yürüyüş bandı oluşturacağız. Kasım ayının ilk haftasından itibaren de çevre düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Burada hem yürüyüş, hem ticaret hem de iyi bir çevre düzenine sahil güzel bir tesisleşme olacak. Burada insanlarımız hem oturup, çay kahve içerek dinlenebilecekler, hem balık, yemek yiyebilecekler. Biz eski dükkanlardaki esnaflarımıza, 21 Ekim’e kadar işyerlerini boşaltmalarını istemiştik. Şimdi boşalan eski dükkanları yıkmaya başladık. Sanıyorum bir hafta içinde bütün eski dükkanlar yıkılmış olur. Çünkü, Kasım ayının ilk haftasından itibaren çevre düzenleme çalışmalarına başlayacağız. İlçemizin beklediği bir hizmetti; ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Kavga gürültü olmadan, karşılıklı dayanışma içerisinde eski dükkanları yıkıyoruz. Belki de, bu yönüyle, bütün yerleşim birimlerine örnek olabilecek bir şekilde, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. “

From ALAPLI’NIN GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞİYOR, posted by Mustafa Kanca on 10/23/2013 (18 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz