ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’YA 50 YATAKLI, GÖKÇEBEY’E 20 YATAKLI HASTANE 

9 Mart 2016
940 kez görüntülendi

ALAPLI’YA 50 YATAKLI, GÖKÇEBEY’E 20 YATAKLI HASTANE 

AK Parti  Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklama ile ,Alaplı’ya 50 Yataklı ve Gökçebey’e 20 Yataklı Hastane yapımının programa alındığı duyurdu.Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

Alaplı Devlet Hastanemiz 1999 yılında hizmet vermeye başlamış, daha sonra ek bina ve diyaliz merkezi de ilave edilerek 32 yataklı D sınıf hastane olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak, hastanemizin fiziki yapısının iyi olmaması ve bazı ana branşlarda doktor bulunmaması nedeniyle hastalarımız en yakın ilçe hastanelerine gitmektedirler. Sağlık Bakanlığının “Sağlıkta Dönüşüm” çalışmaları çerçevesinde Alaplı Hastanemiz incelenmiş ve iyileştirme yatırımı yapılmasına karar verilmiş, bu aşamada ilçemize yeni hastane yapılmasına olumlu cevap verilmemiştir. Öte yandan Gökçebey’deki E1 sınıfı hastanede Gökçebeyli hemşerilerimizin sağlık taleplerine olumlu cevap verememektedir.

Bunun üzerine Sağlık Bakanlığımızın gerek taşra, gerekse merkez birimleri ve Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile tarafımca müteaddit defalar görüşmeler yapılmıştır. Girişimlerimiz ve çabalarımız sonucu Alaplı’ya yeni bir hastane yapılmasına, bu hastanenin C sınıfı olmasına, Gökçebey ilçemize de 20 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve her iki hastanemizde 2016 yılı yatırım programına alınmıştır. Her iki hastanemiz içinde yer tespit ve tahsis çalışmaları devam etmektedir.

112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE İLİMİZE 9 AMBULANS TAHSİS EDİLDİ.

Sağlık Bakanlığı 2015’de ihalesini yaptığı 700 ambulanstan 9 tanesini 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere İlimize tahsis etti. Nisan ayında yapılacak planlamada ilimize bir ambulans daha tahsis edilecektir. İlimize hayırlı olmasını diliyor, Başta Sağlık Bakanımız olmak üzere emeği geçen Bakanlık yetkililerine Zonguldak halkımız adına teşekkür ediyorum.

hastane

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz