ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’YA DOĞUM DOKTORU ATANDI

6 Aralık 2012
1.406 kez görüntülendi

ALAPLI’YA DOĞUM DOKTORU ATANDI

Alaplı Devlet Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığına Uzm. Dr. İlhan Ertuğ Aşut, atandığı bildirildi.

Alaplı Devlet Hastanesi Uzman Doktor Zülfikar Çelik, yaptığı açıklamada, Hastanemizin büyük eksiklerinden olan Kadın Doğum Doktorunun görevine başladığını söyledi.

Özellikle kısırlık konusunda uzmanlaşmış bir doktorun hastanemizde görev yapması bölgemiz acısından bir şans olduğunu ifade eden Çelik şunları söyledi;

“Alaplı Devlet Hastanesine başhekim olarak göreve başladığımız ilk gün itibariyle hastanemizin doktor ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermek için çalışacağımızı söyledik. Bunun ilk adımı olarak Hastanemize kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Uzman Dr. İlhan Ertuğ Aşut, atandı. Doktorumuzun atanmasıyla birlikte yeni bir ultrason cihazı hastanemize kazandırdık. Şu an itibariyle hastanemizde tam teşekküllü doğum ünitesi faaliyettedir.”

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığına Uzm. Dr. İlhan Ertuğ Aşut, ise, Alaplı Devlet Hastanesine göreve başlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “ Bundan önce Amasya’da görev yapmaktaydım. Atama ile Alaplı Devlet Hastanesinde göreve başladım. Uzmanlık alanım kısırlık olduğu için diğer İl ve İlçelerden hastanemize gelecek hastalar olacaktır. Bundan sonra hastalarımız doğum yapmak için İlçe dışına gitmelerine gerek kalmadan hastanemizde doğum yapabileceğiz”

Uzman dr. İlhan Ertuğ Aşut 1962 yılında Konya Akşehirde doğdu. Ankara Anadolu Lisesini 1980 de bitirdi. 1986 ‘da Hacettepe TIP Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında İstanbul Göztepe SSK Hastanesinde Uzmanlık hakkını kazandı. Reşadiyedeki kısa görevinden sonra , 13 yıl Ankara da kendi Polikliniğinde hizmet verdi. 15 Mayıs 2008 tarihinde a açıktan atama ile Amasya Taşova  ilçesşnde  görevine başladı.

Doktorumuza Alaplı’mıza  hoşgeldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz.

ALBUM ADI DOĞUM VE KADIN HASTALIKLARI UZMANI ATANDI, Fotograf Mustafa Kanca on 12/06/2012 (7 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. DERYA SİMSEK dedi ki:

    BENCE SUPER BİR HASTANE DOKTORLARI OLARAKTA EN ONCE ESKI SEF HİLAL KARAHAN SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRR

Yorum Yaz