ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI’YA MEYDAN YAPIYORUZ

27 Ocak 2015
683 kez görüntülendi

ALAPLI’YA MEYDAN YAPIYORUZ

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Atatürk Anıtı çevresine her türlü etkinliğin yapılabileceği meydan yapacaklarını bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Atatürk Anıt çevresindeki düzenlemeleri Mart ayına kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İlçeye yakışır bir Atatürk Anıtı ve şehitlik yaptıklarını ifade eden Tekin, “ Biz göreve geldiğimiz gün verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz demeden ekibimizle birlikte çalışıyoruz.  Öncelikle  Atatürk Anıtı ve çevresinde başlattığımız çevre düzenlemesi çalışmalarını bir an önce bitirmeyi hedefliyoruz. Şu anda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte Anıtın projesi tamamlanmak üzere, alt yapısı bittiğinde hemen üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Anıtın çevresini eskisine göre daha genişlettik. Yaklaşık Bin 400 metre bir alan var. Bunun Bin metrekaresi meydan olacak. Meydan da her türlü etkinlikler yapılabilecek. Atatürk Anıtı çevresine İlçemizdeki şehitlerin isimleri yazılacak. Mart ayına kadar bitirmek için çalışıyoruz. Bittiği zaman herkesin imrenerek bakacağı bir meydana kavuşmuş olacağız. “ diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz