ALAPLI HABERLERİ

ALİMDER YENİ İMAM HATİP LİSESİ İSTİYOR

18 Mayıs 2014
714 kez görüntülendi

ALİMDER YENİ İMAM HATİP LİSESİ İSTİYOR

ALİMDER , Alaplı’da yeni bir imam hatip lisesi ihtiyaç duyulduğunu basın toplantısı ile açıkladı

Alaplı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ALİMDER) Başkanı Osman Odabaş, derneğin yönetim kurulunun tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada ilçede her açıdan tam donanımlı, fiziki şartları uygun modern, bir imam hatip lisesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

İlçede bulunan İmam Hatip Lisesinin Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak, halkın okuldan beklentilerinin arttığını belirten Odabaş, “Ne yazık ki okulumuzun fiziki yapısının uygun olmayışı ve imkanlarının kısıtlı olması bu beklentileri karşılayamamaktadır, bu nedenle bizler artık ilçemizdeki İmam Hatip Lisesi ihtiyacına cevap verecek, yeni, her açıdan tam donanımlı, fiziki şartları uygun modern, bir imam hatip lisesi yapılmasını istiyoruz” dedi

Dernek olarak amaçlarının ilçedeki tüm İmam Hatip camiasını bir çatı altında toplamak olduğunu kaydeden Odabaş, ““Bizler kısa adı ALİMDER olan Alaplı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği olarak İlçemizdeki tüm İmam Hatip Camiasını bir çatı altında toplamak, ilçemizde İmam Hatip Ruhunu canlandırarak okulumuz ile olan manevi bağları devam ettirmek, okulumuza ve öğrencilerine her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak , ilçemizde bulunan İmam Hatip Mezunları ve Mensuplarının birbirleriyle irtibatlarını sağlamak, yine üyelerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak , ihtiyaçlarına cevap vermek, yardım faaliyetlerinde bulunmak, üyeler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı tesis etmek maksadıyla, mezunlar günü tertip etmek, kardeş mezun dernekleriyle birlikte faaliyetlerde bulunmak, kermes, piknik, yarışmalar, konferanslar, yemekli toplantılar ve benzeri sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek üzere 24 Mart 2014 tarihinde derneğimizi kurmuş bulunmaktayız.

Derneğimize sadece Alaplı İmam Hatip Lisesi Mezunları değil, ülkemizin herhangi bir ilinde veya ilçesinde velev ki bir gün dahi İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırmış tüm kardeşlerimiz üye olabilirler. Bunun yanında İmam Hatip Lisesi ile organik bir bağı olmayan ancak İmam Hatip sevdalısı olan kardeşlerimiz de istemeleri halinde derneğimize fahri üye olabilirler” diye konuştu.

İmam Hatip Liselerinin ülkenin gözbebeği eğitim ve öğretim yuvasının olduğunun altını çizen Odabaş, şöyle konuştu: “Eğitim camiamızın lokomotifi durumundaki İmam hatip okulları ülkemizin gözbebeği eğitim ve öğretim yuvalarıdır. Kimi zaman önü kesilmeye çalışılsa da, önüne kat kat engeller koyulmaya çalışılsa da, önündeki raylar çalınsa da engellerin takılıp düşmek için değil, aşılmak için olduğunun farkında olan ve mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyen , adını milletimizin kalbine altın harflerle kazıdığı ve en zor zamanlarda dahi teveccüh gösterdiği İmam Hatip ruhu elhamdülillah yeniden canlanıyor ve okulumuz artık kabına sığmıyor. Bu anlamda derneğimizin kurulmasında bize öncülük eden okul müdürümüz Dursun Adar hocamız ve öğretmenlerimize, kurulduğu 1995 yılından bu zamana kadar okulumuzda idarecilik yapan , azimli, cefakar ve başarılı hizmetlerde bulunan Alaplı Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Uludağ’a ,Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ‘e geçtiğimiz yıllarda aramızdan ebediyete uğurladığımız Merhum Murat Can’a ve halen okulumuzda idareci olarak görev yapmakta olan, Mutlu Erdur Hocamıza ve kuruluşundan itibaren bugüne kadar okulumuzda görev yapmış hem ilmi, hem fenni ve hem de vatanına milletine bağlı, dindar bir nesil yetiştirmek için fedakarlıklarda bulunmuş elleri öpülesi saygıdeğer hocalarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. İçerisinde geçmişin güzel hatıralarının bulunduğu, okulumuzun bahçesinde bugün çalışmalarımıza ‘Bismillah’ diyoruz. ALİMDER olarak ilçemizde ki bu acil okul ihtiyacını katılacağımız her platformda dile getireceğimizi belirtir bu duygu ve düşüncelerle kurmuş olduğumuz derneğimizin başta okulumuza, Alaplı’mıza, tüm İmam Hatip camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz eder ve bundan beş gün evvel Manisa ili Soma ilçesinde meydana gelen ve hepimizi yasa boğan maden kazasında hayatlarını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları kederli ailelerine sabır ve başşağlığı diler hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım”

Öte yandan dernek yönetimi ise şu isimlerden oluşuyor,

Başkan Osman Odabaş,

Başkan Yardımcısı Fikri Özdemir,

Muhasip Ersin Özdede,

Sekreter Recep Efe,

Üyeler Faruk Yolaç, İsmail Mutlu ve Eyüp Uludağ


From ALAPLI İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ KAHVALTISI, posted by Mustafa Kanca on 5/18/2014 (35 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. sema aydın dedi ki:

    saygı değer büyüklerimiz, imam hatip lisesini mutlaka yapmalılar. yer sıkıntısı varsa başka bir okulu yıkıp yada kapatıp imam hatip lisesi yapılmalıdır. nasıl olsa okul yıkıp yada kapatmaya alıştık. bu ilçenin eğitim sorununu yıkarak veya kapatarak bulmak …..

Yorum Yaz