ALAPLI HABERLERİ

ALTIN HİSSEYİ BAKANLIK ŞART KOŞTU

8 Eylül 2014
632 kez görüntülendi

ALTIN HİSSEYİ BAKANLIK ŞART KOŞTU

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Avukat Levenç Dinçel, altın hissenin sözleşmeye Bakanlığın isteği doğrultusunda eklendiğini söyledi.

Altın hisse ile başlayan ve Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in, “İspatlasınlar istifa ederim” sürecine kadar uzanan gelişmelerden bir bilgisi olmadığını belirten Dinçel, yaptığı konuşmada, çeşitli örneklemeler yaptı, tersaneler bölgesindeki anonim şirketin ilk genel kuruluna kadar centilmenlik anlaşması imzalanması ve genel kurulda bu altın hissenin kaldırılmasının mutabakat altına alındığını belirtti.

 

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker de, hiçbir şeyin havada ve boşlukta kalmaması, eksikliklerin giderilmesi için toplantı yaptıklarını belirterek, “Deniliyor ki, ben, ‘yüzde 4 hisse alamasam bırakırım’ demişim. Benim tarafımdan ne yüzde 4, ne de altın hisse talebi olmuştur. Yüzde 4 hisseyi de ilk önce kendileri oylayarak oybirliği ile kabul etmişlerdir. Dört tersaneci bunu oybirliği ile kabul etmiştir. Altın hisseyi de ben değil, TSO’nun şirkete ortaklığının olmazsa olmaz koşulu olarak şart koşmuştur. Yani, ‘sen tersanecilere ortak olabilirsin, ama altın hisse sende olması gerekir’ demiş. Mesele budur” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz