ALAPLI HABERLERİ

AMELE BİRLİĞİ MİSAFİRHANESİ HİZMETE DEVAM EDECEK

12 Ocak 2016
973 kez görüntülendi

AMELE BİRLİĞİ MİSAFİRHANESİ  HİZMETE DEVAM EDECEK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, son günlerde yerel basında yer alan Amele Birliğinin Ankara’daki misafirhanesi ile ilgili açıklama yaptı.

Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Son zamanlarda Amele Birliği misafirhanesinin restorasyon karşılığı işletmesinin özelleştirilmesi haklı olarak kamuoyunda tartışılmaktadır.

Bu önemli konuyu, Amele Birliğinin bağlı bulunduğu Bakanlık olan Çalışma ve Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüştüm. Kendisine konunu ehemmiyetini ve ilimiz için oldukça önemli olduğunu ifade ettim. Kendisi bize “Zonguldaklı hemşerilerimiz hiç merak etmesinler, bizim Zonguldak’lı hemşerilerimiz ile oldukça samimi biçimde hem aidiyet ve hem de gönül bağımımız vardır. Dolayısıyla onların menfaatlerinin hilafına bir şey yapmamız mümkün değildir’’ demiştir.

Amele Birliği Türkiye’nin ilk sosyal güvenlik kuruluşudur. Birliğin amacı madencilerimize emeklilerine ve yakınlarına hizmet etmektir. Ankara’da bulunan Amele Birliği Misafirhanesi de bu bağlamda Zonguldaklı madencilerimizin, madenci emeklilerimizin, onların yakınlarının ve tüm Zonguldaklılarındır. Amele Birliği ayni ve nakdi varlıkları bakımından güçlü bir kuruluştur. Kendi sahibi olduğu binayı gerek restore ederek ve gerekse yeniden yapma kapasitesine fazlasıyla sahiptir. Bunun için yabancı kaynağa ihtiyacı yoktur, diyen Çaturoğlu; Amele Birliği yönetimi de bu doğrultuda hareket ederek bu tesisi gerek restore ederek veya gerekse yeniden inşa ederek eskiden olduğu gibi ama daha modern bir şekilde Zonguldaklı hemşerilerimizin hizmetine sunacaklardır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

çaturoğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz