ALAPLI HABERLERİ

ANA KUBBE BETONU DÖKÜLDÜ

30 Ekim 2013
1.257 kez görüntülendi

ANA KUBBE BETONU DÖKÜLDÜ

Alaplı Aşağıdağ Merkez Cami inşaatı ana kubbesi döküldü.

 

Bundan yaklaşık 1 sene önce yapımına başlanan Aşağıdağ Köyü Merkez Camii’nin kaba inşaatı bitti. Aşağıdağ Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Köy Güzelleştirme Derneği Başkanı İbrahim ÇEVİK caminin son durumunu değerlendirerek çok sevinçli olduklarını belirtti ve şunları söyledi “2012’nin Eylül ayında yıktığımız ve yenisine başladığımız camimizin kaba inşaatını 27 Ekim 2013 itibariyle Allah’a şükür bitirmiş durumdayız. Son betonu da bugün döktük. Şimdiye kadar camimize destek veren başta köylülerimiz olmak üzere tüm yardımseverlere teşekkür ediyoruz. Bu noktaya kadar belasız kazasız geldik. Artık bundan sonra camimizin içinde yapılması gereken işlere ve minare inşaatına başlayacağız. Şu ana kadar 360.000 TL harcamamız oldu. Borçsuz harçsız bugünlere geldiğimiz için Allah’a şükürler olsun. Bizlere sürekli destek veren Kaymakamımız Sayın Yıldıray MALĞAÇ’a  teşekkür ederiz. Bunun yanında başta Almanya’dakiler olmak üzere tüm gurbetçi köylülerimize ve yardımsever Müslüman kardeşlerimize teşekkür ederiz. Şu an iş henüz bitmiş değil. Bundan sonra camimizin içinin en güzel şekilde yapılması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz bugün en mutlu günümüz. Aşağıdağ Köyü’ne yakışan bir cami oldu.”

 

Almanya’da yaşayan Aşağıdağ Köy’lü gurbetçi İksan DEMİR çok mutlu olduğunu belirterek “Bugünleri gördüğüm için çok sevinçliyim. Köylülerimizin bir araya gelerek 1 sene gibi kısa bir süre içerisinde caminin kaba inşaatını bitirmesi bizleri sevindirdi.  Allah herkese gönlüne göre versin. Almanya’daki gurbetçiler olarak camimiz için yardım toplamaya devam edeceğiz” diyerek görüşlerini dile getirdi.

 

Yorumlar

  1. Aşağıdağköyü AS dedi ki:

    Aşağıdağköyü Alaplı nın en büyük köyü olması ve bu kadar kısa sürede bitmesi çok güzel biz buradan dernek yönetimine bilhassa İsmail ÖZTÜRK ve Mustafa sevim İsmail efe İbrahim çevik Yaşar can Asım bayar sezer acar Ahmet OCAK isa sevim temel yunar kadir altay nihat sevim engin özdemir recep bayar halil bayar necati sevim yaşar sevim ve köy halkına dışardan destek veren tüm herkese Allah razı olsun ayrıca köyümüzün gazetesini çıkaran cami yapımı çalışmalaraını ve tanıtımını yapan izmirdeki Erkan SEVİM e de ayrıca teşekür ederiz.

Yorum Yaz