ALAPLI HABERLERİ

ANADOLU LİSESİNDEN 80 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE GİRDİ

29 Temmuz 2013
1.066 kez görüntülendi

ANADOLU LİSESİNDEN 80 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE GİRDİ

Alaplı Anadolu Lisesinden mezun olan 90 öğrenciden 80’i üniversiteye girmeyi hak kazandı.

 

Alaplı İlçesi’nde eğitim hayatına başladığı 1995  yılından bu yana  akademik, sosyal ve sportif alanlardaki başarılarıyla Alaplı’nın    gururu olan Alaplı Anadolu Lisesi öğrencileri, 2013 LYS  Sınavları’na elde ettikleri başarılı sonuçlarla bir kez daha yüzleri  güldürdü.

Okuldan 2012-2013öğretim yılında mezun olan 90 öğrencinin  80 kişisi   üniversitelere yerleşmeye hak kazandı.İlk yerleştirmede %90 yakın  başarı kazanmış oldular.

Edinilen bilgiye göre Anadolu lisesinden mezun olan öğrenciler  Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda sınava giren 90 öğrenciden 80 ‘i üniversiteye yerleşti. 2013 yılı Üniversiteye yerleştirme neticesinde, 3 öğrenci hukuk fakültesini kazanırken birçok öğrenci PDR, çeşitli öğretmenlikler, mühendislikler, uluslar arası ilişkiler, kamu yönetimi, hemşirelik, iktisat, işletme vb bölümlere girmeye hak kazandılar. Alaplı Anadolu Lisesinin yerleştirme başarısı %88 gibi ciddi bir rakama ulaşarak okulun tarihi başarısı olarak gerçekleşmiş oldu.

Kendisi ile görüştüğümüz okul Müdürü Cevat Çevik Öğrencilerimizle   düzenli, istikrarlı ve disiplinli çalışmalarımızın  sonucunu böyle bir başarıyla taçlandırdık. Bize bu mutluluğu yaşatan  öğrencilerimze, öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyoruz” diye  konuştu.

 

ADI

SOYADI

ÜNİVERSİTE

1 ALPER KAYA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Edebiyat Fakültesi/Mütercim-Tercümanlık   (Türkçe-Almanca-İngilizce) (İÖ)
2 RECEP TAYYIP ERDOĞAN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Edebiyat Fakültesi/Mütercim-Tercümanlık   (Türkçe-Almanca-İngilizce) (İÖ)
3 GÖKÇE GÖKÇİMEN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Edebiyat Fakültesi/İngiliz Dili ve   Edebiyatı (İngilizce)
4 LOKMAN FURKAN GÜNAYDIN MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Hukuk Fakültesi
5 TUĞBA AYHAN ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Eğitim Fakültesi/İngilizce   Öğretmenliği
6 GAMZE BAL ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik   Danışmanlık
7 MERVE GÜNDOĞDU GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/Arapça Öğretmenliği
8 TUNAHAN ORHAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik   Mühendisliği
9 BAHADIR YAMAN ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)/Edebiyat Fakültesi/Japon Dili ve Edebiyatı
10 ERMAN SEVİM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Mekatronik Mühendisliği
11 AHMET DUMAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik   Mühendisliği (İÖ)
12 ESRA YILMAZ BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili   ve Edebiyatı
13 SİBEL LAÇİN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji
14 BEYZA ÖZER DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Buca Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği
15 YASEMİN YÜKSEL ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Bolu Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
16 ECEM TÜRK ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri   Mühendisliği (İngilizce)
17 MELİKE RÜZGAR BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Balıkesir Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
18 MERTCAN GÖKKAYA SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar   Mühendisliği
19 EMRE ULUDAĞ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Hukuk Fakültesi (Ücretli)
20 ŞUHEDA TÜRKOĞLU NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi/İlköğretim Matematik Öğretmenliği
21 HAVVA NUR ELCİVAN ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Bolu Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
22 ZUHAL ONAY İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Florence Nightingale Hemşirelik   Fakültesi/Hemşirelik
23 ZEYNEP ÖZDEMİR SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Sakarya Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
24 MUHAMMED YILDIRIM İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Felsefe
25 OKAN GÜNEŞ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/İktisat (İÖ)
26 YUNUS CAN NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Sivil   Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 Burslu)
27 KAZIM BERKKAN SEVİM EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
28 ÖMER KARAHAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
29 YUNUS YILDIRIM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
30 MEHMET ARUZ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Fatih Eğitim Fakültesi/Sınıf   Öğretmenliği
31 HANİFE AKAR ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Kamu Yönetimi
32 MIRFAK SERKAN OKUR KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Fatih Eğitim Fakültesi/Sınıf   Öğretmenliği
33 ZEHRA ATAR GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (ANKARA)/Hemşirelik Yüksekokulu
34 CEREN GÜMÜŞOĞLU BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği   (İÖ)
35 ENGİN CİVAN DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (KÜTAHYA)/Uygulamalı Bilimler   Yüksekokulu/Bankacılık ve Finans
36 MERT YİĞİT DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)/Hukuk Fakültesi/Hukuk   (Ücretli)
37 ESRA HORUZ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ/Fethiye Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
38 GÖKHAN YAZGAN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve   Malzeme Mühendisliği
39 BÜŞRA SEVİNÇ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Veteriner Fakültesi
40 YASİN YÜKSEL ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği
41 EBRU KARAKAYA DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
42 UMUT SARIGÜN DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği   (İngilizce) (%50 Burslu)
43 MUAZZEZ ÇAĞLA BİLGİCİ KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi/Genetik ve   Biyomühendislik
44 ERVANUR UÇAR ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
45 MENGÜ DÜŞRA KAYNAR ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/İşletme Fakültesi/Siyaset Bilimi ve Kamu   Yönetimi (%50 Burslu)
46 NALAN SEZGİN ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Geomatik   Mühendisliği
47 SEDA DEMİRCAN ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
48 EBRU EMİNE OKTAY ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Biga İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Kamu Yönetimi (İÖ)
49 MUHAMMET İNCİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
50 ATAKAN NECATİ BOZKURT KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Otomotiv Mühendisliği
51 NEFİ ÖZ BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Ereğli Eğitim Fakültesi/Sınıf   Öğretmenliği
52 EKREM HAMZA ALŞAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve Malzeme   Mühendisliği
53 MÜCAHİT AÇIKGÖZ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Mühendislik Fakültesi/Makine   Mühendisliği (İÖ)
54 YASİN KAAN YÜKSEL BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Mühendislik   Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
55 EDANUR ŞENTÜRK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası   İlişkiler (İÖ)
56 ÖZGE ERLAT ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Finansman
57 HİLAL KÜÇÜKSAKALLI GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/Fransızca Öğretmenliği
58 İSMAİL AYHAN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Bilim Tarihi
59 ATİLLA TÜRKOĞLU KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik   Mühendisliği
60 AYÇA ALTUN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Fen Fakültesi/Biyoloji
61 NURULLAH AKYÜZ SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)/Mühendislik Fakültesi/Makine   Mühendisliği
62 ALİ EREZ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi
63 MİNE AVŞAR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ)
64 GAMZE SOLMAZ BARTIN ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Tıbbi Tanıtım ve   Pazarlama
65 ERSEL OĞUZ SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/Kamu Yönetimi (İÖ)
66 DENİZ ÇİV KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik   Mühendisliği
67 TAHSİN ALPEREN ÖZKAN KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım   Fakültesi /Endüstri Ürünleri Tasarımı
68 EROL SARI BARTIN ÜNİVERSİTESİ/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
69 CANSU AYDEMİR MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
70 İBRAHİM ÖZTÜRK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme   Mühendisliği
71 ÖZGÜR ÖZBAY ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Turizm Fakültesi/Konaklama   İşletmeciliği
72 ESRA GÖKTAY KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Fen Fakültesi/Matematik
73 NEDİM UMUT YILMAZ GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT)/İktisadi ve İdari Bilimler   Fakültesi/İşletme (İÖ)
74 ELİF AKIN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Fen Bilgisi Öğretmenliği
75 AFRANUR CAN BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Mühendislik Fakültesi/Makine   Mühendisliği (İÖ)
76 CANSU ASLIHAN AYTAŞ EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Fen Fakültesi/Biyoloji
77 RECEP CIRIK NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Metalurji ve Malzeme   Mühendisliği
78 SADİ ÇUHADAROĞLU ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Turizm Fakültesi/Konaklama   İşletmeciliği
79 SENA ÖRNEK SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Mühendislik Fakültesi/Maden Mühendisliği
80 EMRE ÇAKAR GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/İşletme ve Ekonomi   Fakültesi/Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) (%75 Burslu)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz