ALAPLI HABERLERİ

ANADOLU LİSESİNE SAHA ZİYARETİ YAPILDI

26 Mayıs 2014
817 kez görüntülendi

ANADOLU LİSESİNE SAHA ZİYARETİ YAPILDI

Alaplı Anadolu Lisesine Millî eğitim bakanlığı eğitimde kalite ödülü yarışması için  saha ziyareti yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Yönergesi gereğince yürütülen EKYS (Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi) süreci okul ve kurumların kurumsal kalite düzeylerini yükseltmeye teşvik edildiği ve bu alandaki çalışmalarının ilçe, il ve Bakanlık düzeyinde ödüllendirildiği sürecin son ayağı olan saha ziyareti çalışmaları ilçemizde 26 Mayıs 2014 günü tarihinden itibaren başladı.

 

Hacı Ömer GÜLSEREN, Ömer Günaydın, Halis Korkmaz’dan oluşan Milli Eğitim Bakanlığı değerlendirici ekibinin ilçemizdeki  saha ziyareti çalışmaları, sabah ilk olarak  Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ı ziyaretleri  ile başladı. Ekibe Zonguldak  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Kahya , Toplam Kalite Yönetimi Formatörü  Burcu Kılıç’  Zonguldak Kız Teknik Meslek lisesi Müdür yardımcısı Ergin Erenuluğ ‘da eşlik etti.

Akabinde Bakanlık değerlendirici Ekibi Sorumlusu Hacı Ömer GÜLSEREN başkanlığında, Bakanlık değerlendirici ekibi, ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran’ı, ziyaret etti.

Bakanlık değerlendirici ekibi daha sonra okul/kurum saha ziyaretlerine Alaplı Anadolu Lisesine giderek devam etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Toplam Kalite Yönetimi değerlendiricilerinin Alaplı Anadolu  Lisesi’nde gerçekleştirilen saha ziyaretleri ile okul çalışmaları yerinde incelendi. Okul Müdür vekili müdür yardımcısı Ersin Atlıhan’dan bilgi alan Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine, Okul Müdürlüğü tarafından eğitim ve öğretimle ilgili okulda yaptıkları çalışmalara ilişkin bir sunum yapıldı.

Öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çalışanlarla görüşüp bilgi alan yetkililer Alaplı Anadolu Lisesi’nde yapılan çalışmaları beğenerek okuldan ayrıldılar.

 

Saha ziyaretleri ödüle esas olan çalışmaların bizzat yerinde görülmesi amacıyla yapılacak olup, ödül başvuru raporlarında anlatılanların saha ziyaretinde görülüp incelenmesi sonucunda yapılacak değerlendirme ile okullara puan verilecektir. Bu puanlar esas alınarak kurum ve ekip kategorilerinde birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri alacaklar belirlenecektir.

 

2013-2014 Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Ödülleri yapılacak saha ziyaretlerinin ardından, Ankara’da Haziran ayında düzenlenecek ‘Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 10.Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreni’nde sahiplerine verilecek.


ANADOLU LİSESİ SAHA ZİYARETİ paylaşan: kanca67

From EĞİTİMDE KALİTE ÖDÜLÜ EKİBİ ALAPLI ANADOLU LİSESİ SAHA ZİYARETİ, posted by Mustafa Kanca on 5/26/2014 (74 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. Metin TIĞLI dedi ki:

    Alaplı Anadolu Lisemiz’ in ilk 3’e gireceğine inanıyorum

Yorum Yaz